Кількість відмов громадянам України у в’їзді в Польщу у 2019 році склала 58,5 тисяч, це на 25% більше, ніж попереднього року (46,7). Про це інформує аналітичний центр "Європа без бар'єрів".

Як і раніше, абсолютна більшість відмов – на наземному кордоні. Подорожуючи літаком, імовірність отримати відмову значно менша.

Салон літака, фото: ua.news
Салон літака, фото: ua.news

Головні причини отримання цих відмов:

  • непідтверджена мета поїздки, 34,9 тис.,
  • брак коштів – 12,8 тисяч.

Темпи зростання відмов у в’їзді на польському кордоні значно вповільнилися порівняно з минулим роком, коли зростання було близьким до критичного показника в 50%, однак залишилися високими. Можна виділити три причини такої динаміки. По-перше, і це головне, після запровадження безвізового режиму триває «перенесення» відмов із консульств на кордон. У 2016 році 45 тисяч осіб отримали відмову ще на етапі візової аплікації. По-друге, не всі належно готуються до поїздки, ігноруючи необхідність обґрунтувати мету та перебіг своєї поїздки. По-третє, не завжди є досконалими і методи контролю прикордонних служб ЄС. Нам відомо, що деякі громадяни України отримали відмову через відсутність готівкових коштів, а банківську картку в якості доказу у них не прийняли – розповіла Ірина Сушко, виконавча директорка «Європи без бар’єрів»

Популярні новини зараз

Коли чай викликає тривожність, а коли буває корисним: тюремний чифір краще не пробувати

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

В Ощадбанку з пенсіонерів здирають останні копійки за "стару ганчірочку", яку називають карткою: "Змусили шкандибати додому..."

Віктор Ющенко розповів про загибель сім'ї і розчарувався у владі: "Я прошу Господа... від демона"

Показати ще

За даними Європейського агентства кордонів і берегової охорони Frontex, Україна посідає перше місце за кількістю відмов у в'їзді в країни ЄС і Шенгену.

Юристи рекомендують подавати письмову скаргу, якщо причина відмови була надуманою. У ній крім особистих даних потрібно детально описати, що сталося, і вказати, як звуть прикордонника, який поставив невиїзд.

Нагадаємо, у столиці Польщі місцеві правоохоронці затримали жителя українця, який намагався "обчистити" тамтешнього мешканця.


Як повідомляв портал "Знай.ua", в силу вступили нові правила для отримання віз на короткострокові поїздки в країни Європейського союзу.


Також "Знай.ua" писав, що Україна подарувала безвіз іноземцям