Гречка подорожчала в ціні на 70% - +11,44 на 1 кг. Причиною тому стало зниження пропозиції на ринку зерна гречки, урожай якої був досить маленьким. Рис і борошно - протягом року незначно подешевшали - на 3,9% і 1,1% відповідно.

Хліб також відзначився подорожчанням: хліб з пшеничного борошна 1 сорту подорожчав на 12,0%, хліб житньо-пшеничний - на 13,6%, тобто буханець хліба додала в ціні близько 2,5 гривень. Макаронні вироби подорожчали на 5,6%.

Картоплю опинився серед лідерів подорожчання. За минулий рік виросла в ціні на 69,2%, або на 5,53 грн на кілограмі.

Супермаркет, фото: pmg.ua
Супермаркет, фото: pmg.ua

Проте ціни на інші складові борщового набору в 2019 році продемонстрували високі темпи зниження: капуста подешевшала на 31,6% (на 2,80 грн на кілограмі), моркву - на 46,4% (на 5,55 грн), Цибуля - на 46,7% (на 7,86 грн), буряки - на 40,4% (на 4,42 грн на кілограмі).

Популярні новини зараз
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

М'ясні продукти за останній час показали помірне зростання в ціні. Так, свинина, яловичина і птиця виросли в ціні всього в межах 3%.

Крім того, експерти вважають, що купівельна спроможність населення продовжує знижуватися, незважаючи на те, що ціни вже наздогнали європейські.

Супермаркет
Супермаркет
newstime.in.ua

“Ми вже перебуваємо на піку європейських цін на продукти харчування, а то й вже обійшли їх в силу того, що в Європі ПДВ 5%, а у нас — 20%. Сьогодні Україну можна назвати країною збуту імпортного товару. За останній місяць великого стрибка цін не було, в цьому допомогли свята, а точніше, послепраздничное затишшя — покупців стало менше. Та й багато завезли товару перед Новим роком, розраховуючи на ажіотаж, якого не було. У середньому ціни більш-менш прийнятні, але зниження очікувати не доведеться, а от подорожчання навесні — об'єктивно. Багато реалізатори зберігають товар, очікуючи підвищення його вартості, а це додаткові витрати, які вони захочуть "відбити", - говорить Олег Пендзин, експерт Економічного дискусійного клубу.

Нагадаємо, українці витрачають на їжу ціле стан, в Європі поділилися реальними цінами.

Як повідомляв Знай. ua, на що українцям доведеться економити вже сьогодні.

Також Знай. ua писав, що як змінилися ціни на гречку, хліб і картоплю.