Долар і євро в Україні подешевшали. Однак експерти обіцяють, що такий стан речей триватиме не довго і вже навесні іноземна валюта почне дорожчати.

Нацбанк України опублікував офіційний курс іноземних валют на вихідні, 8-9 лютого 2020 року. Курс долара порівняно з показниками у п'ятницю, 7 лютого, трохи впав у ціні і становить 24,53 гривні. Про це повідомляє прес-служба офіційного регулятора.

Курс валют Нацбанку на 9 лютого

Офіційні курси валют встановлені на такому рівні:

Популярні новини зараз

"ПриватБанк" злетів у повітря, гроші засипали всю округу

Центральну станцію метро в Києві перекриють на рік, тисняви не уникнути

Курс валют на 15 лютого дозволить жити на широку ногу

ЗНО у 2020 році здати буде ще складніше, Новосад вигадала випробування школярам

Показати ще

- 100 доларів США – 24,5370 гривні;

- 100 євро – 26,9048 гривень;

Таким чином, долар подешевшав на 4 копійки. Разом з тим, євро зменшився в ціні на 14 копійок.

Курс долара в 2020, фото: bank.gov.ua
Курс долара в 2020, фото: bank.gov.ua

Експерти вважають, що долара по 23 гривні вже не буде. За їх словами, "винні" в падінні курсу долара насамперед "Нафтогаз" і експортери, які несподівано викинули на ринок значну кількість валюти.

Офіційний курс безготівкового долара, встановлений Національним банком, за цей тиждень змінився з 25,03 до 24,58 грн / дол., Тобто гривня зміцнилася на 45 копійок, або 1,7% вартості, відігравши падіння в 40 копійок. На понеділок, 10 лютого, регулятор зміцнив гривню ще на 5 копійок, встановивши курс 24,53 грн / дол.

Нагадаємо, що уряд вводить дешеві кредити для українців у цьому році. Програма "Повертайся і залишайся" передбачає, що частина відсотків по кредитах буде виплачуватися з держбюджету. 

Як повідомляв портал Знай.uа, подорожчання курсу є результатом плаваючого курсу, а від зміцнення національної валюти виграють споживачі. Про це заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Також портал Знай.ua писав, що українська гривня є однією з найбільш недооцінених валют у світі, а її справжній курс повинен становити 10,05 грн/дол. Про це повідомляється в опублікованих результатах дослідження журналу The Economist.