Ув'язнений, який сидить у в'язниці за пограбування, виманив 365 тисяч гривень у метери хлопця, який постраждав від вибуху газу в клубі села Угринів Тернопільської області. Відомо, що цю суму збирала вся країна, але вони потрапили до рук аферистів. На сьогодні в колоніях України організовують цілі "офіси" по виманюванню грошей у довірливих громадян.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідомо, що ще з початку січня 2020 року з наслідками трагедії в сільському клубі борються вісім хлопців від 12 до 17 років. І ось у матері одного з хлопців вкрали всі гроші за старою, давно випробуваній схемі.
На номер жінки, залишений в контактах, зателефонував невідомий чоловік, який назвався Романом — працівником банку. Він заявив, що, мовляв, на рахунок жінки надходять великі суми коштів і вони не вмістилися до її електронного гаманця. Роман запропонував спосіб, як "зберегти" гроші — порекомендував зняти з рахунку частину коштів і перекинути їх на зазначені ним.
У результаті жінка через платіжний термінал поповнила мобільні телефони декільком абонентам на 17 тис. грн. А коли ця операція пройшла успішно, "банківський працівник" переконав жінку зняти з рахунку гроші, що залишилися, і перекидати їх через банківський термінал на картки, які диктував телефоном невідомий. Таким чином всі 365 тис. грн з рахунку матері одного з потерпілих надійшли на рахунки шахраїв. Але жінка зрозуміла це тільки через два дні, тоді й пішла до поліції.
Слідчі звернулися до працівників банківських установ, щоб заблокувати всі рахунки, на які надходили кошти. У результаті з'ясувалося, що гроші пішли на електронні гаманці жителів Запорізької та Дніпропетровської областей. Вдалося перехопити лише 80 тис. грн — їх шахраї не встигли зняти.
Поліцейським вдалося дізнатися, що представлявся співробітником банку 36-річний засуджений за крадіжки і грабіж, який знаходиться в колонії з 2017 року. З ним вже встигли поговорити правоохоронці і дізналися, що про збір коштів постраждалим дітям він дізнався з інтернету. Але так як одному, так ще й сидячи в колонії, провернути аферу було складно, він попросив про допому своїх знайомих на волі. Їм він нібито збрехав, що виграв велику суму грошей через одну з букмекерських компаній, але отримати виграш не може, так як сидить за гратами. Попросив їх відкрити рахунки і перевести в готівку гроші, які прийшли на картку.
Також відомо, що в розпорядженні шахраїв виявляються і бази даних мільйонів українців.
"Минулого року, наприклад, з інформаційного центру МВС стався витік бази даних і реєстрів громадян. Був справжній скандал, так як в цьому викрили самих співробітників МВС. У підсумку мільйони номерів просто продавалися, і купували їх рекламщики, що розсилають спам, а також злочинці", — говорить Сергій Старенький.
Адміністрація колонії, як правило, в курсі того, хто і чим займається. Крім того, зайти на територію за колючим дротом поліція просто так не може, тому там шахраї відчувають себе в повній безпеці і під охороною.
"Поки поліція зайде на територію, спрацює місцева система оповіщення, і зеки встигнуть заховати і телефони, і картки, а то й знищити — збиток невеликий. Тому в колоніях роздолля для різного роду телефонних аферистів. Щомісяця їх прибуток за телефонним "розводів" становить мінімум 50 тис. грн. До того ж колишній міністр Павло Петренко огородив зеків від відвідування поліції, видавши наказ, що злочини на території колонії розслідують слідчі Мін'юсту. А вони цим не займалися", — зазначає Сергій Старенький.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, на українців чекають великі неприємності через комуналку.
Як повідомляв Знай.uа у Львові київського копа підловили на мерзенній афері й з ганьбою здерли погони.
Знай.uа писав, афери з платіжками за газ показали всій Україні, відео розірвало мережа.