Українські пенсіонери масово вирушили у суди вибивати зароблені
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНаразі в реєстрі судових рішень знаходяться тисячі справ з усіх куточків країни, які стосуються неправомірного урізання допомоги військовим пенсіонерам. Найголовнішим питанням є ліквідація надбавок.
Повідомляється, що серед таких доплат є надбавки за секретність, за умови проходження служби, за знання іноземних мов та інше. В результаті залишилися три складових — оклад, звання та вислуга. Повідомляється, що один раз суд вже визнав незаконними такі дії Кабміну і скасував відповідну постанову. Однак незабаром з'явився новий аналогічний документ. Крім того, занепокоєння силовиків викликало фактичне зменшення пенсійних виплат з 83% і вище до 70% від минулого грошового забезпечення.
"Пенсійний фонд сам знижує вислугу років і зменшує розмір виплат до 70% незалежно від того, скільки в них було за законом. Це не було передбачено взагалі ніякою з постанов. Це навіть більше, ніж протиправні дії. За це посадові особи Фонду повинні нести персональну відповідальність", — пояснив фахівець Роман Звіриченко.
Проте випадки, коли людям не доплачують пенсії, стосуються не тільки екссиловиків. Фахівці зазначають, що часто "органи Пенсійного фонду та соцзабезпечення роблять все можливе, щоб не виплачувати людям пенсії, та інші соцвиплати в належному обсязі". На думку юристів, навіть якщо людина пройде "сім кіл пекла" судової системи України, добереться до Євросуду і отримає потрібне рішення, домогтися виплат буде дуже важко.
"На те, щоб виграти суд, минає рік, два, три. Іноді потрібна допомога юристів, що теж влітає в копієчку. А в підсумку говорять, що немає грошей. Щоб такого не відбувалося, нам треба серйозно посилити персональну відповідальність. Тобто відповідальність ПФ не в цілому, а його працівників. Щоб вони виплачували судові неустойки за програні спори. А ще краще — щоб одночасно притягувалися до кримінальної відповідальності. Тільки це може змусити виконувати чинне законодавство і припинити твориться свавілля", — пояснює експерт Ростислав Кравець.
Також буває, що люди недоотримують пенсії з вини працівників підприємств, де вони працювали. У таких випадках колишнім працівникам видають документи не в найкращому варіанті. В результаті люди часто отримують пенсії, не відповідні їх трудовому внеску.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо, раніше
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що