Неукраїнськомовна львів'янка розчулила українців зізнанням. Вона написала свою історію на власній сторінці у facebook.

За її словами, у родині спілкувалися переважно російською. Російської було багато в садку, російською була школа та переважно російським університет. Друзі зі школи та університету - російськомовні. І от у 2006, в 21 рік, вона свідомо і безповоротно перейшла на українську мову. Бо не могла більше жити із трагічною роздвоєністю - любов'ю до України і неукраїнською мовою. Треба було обирати, і вона обрала...

Мова, скріншот з Фейсбук

"Мій чоловік - із Січеславщини, з народження також не українськомовний. Українську він чув від прадіда й бабусі, але все навколо було російськомовним: садок, школа, виш у Дніпрі, друзі, приятелі, вороги. І от у 1989, у 28 років, він натрапив на статтю про Батуринську трагедію - коли московськими військами було вирізано всіх мешканців, а місто пограбовано і спалено. У ту мить він вирішив для себе, що більше мовою ворога не говоритиме", - зазначає справжня українка.

Українки, скріншот з youtube

Популярні новини зараз
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Показати ще

І додає, що шлях до української мови у всіх різний. У когось драматичний, у когось - інерційний. Хтось долає зовнішні перешкоди - насмішки, зверхні погляди, приниження. Хтось - внутрішні бар'єри: мовну недосконалість, психологічний дискомфорт. Хтось втрачає роботу, хтось - друзів. Але натомість віднаходить себе.

"Найбільший внесок у розвиток української мови, який ми можемо зробити - це говорити зі своїми дітьми українською мовою. Читати їм українською мовою, показувати їм мультики українською мовою, водити їх на українськомовні вистави. Творити для них комфортне українськомовне середовище. Щоб вони, спілкуючись українською, не почувалися ні героями, ні вигнанцями. Щоби, спілкуючись з іншими, вони не витрачали зайву енергію, намагаючись чи то перебороти себе, перейшовши на чужу мову, чи то перебороти інших, вперто говорячи українською. Щоб не відчували роздвоєність і не шукали власну ідентичність. Мова на часі", - оптимістично підсумувала вона.

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, зниклі безвісти, вільна торгівля та санкції: в Німеччині запропонували проросійський план досягнення миру в Україні.

Як повідомляв портал "Знай.ua", роздягайтесь, буде гаряче: глобальне потепління у найближчі 5 років покаже людству справжні аномалії

Також "Знай.ua" писав, кліматологи стривожили прогнозом на 5 років - чекаємо на шторми, цунамі та лісові пожежі.