Відомий український педіатр Євген Комаровський у своєму Instagram опублікував нове послання батькам. У ньому він розповів, до чого може призвести захоплення гаджетами для дітей. За словами лікаря, немає різниці про яке екрані йде мова – смартфон, телевізор або планшет – шкода від них однаковий. "І педіатри, і педагоги, і психологи в один голос буквально кричать про величезну кількість проблем, які пов'язані з надлишком електронних пристроїв в навколишньому немовляти середовищі", - каже Комаровський.

Він структурував проблеми, до яких призведе те, що ваша дитина постійно дивиться в екран. Так, за словами Євгена Комаровського, коли діти дивляться в гаджет, вони отримують інформацію абсолютно неприродним чином – не рухаючись і спрямувавши погляд в одну точку. Соціальне взаємодія з екраном неможливо, адже саме така взаємодія робить людину людиною. Також батьки часто дають дитині смартфон, щоб приділити час собі, від цього спілкування сходить нанівець, що також негативно впливає на розвитку дитини.

В результаті дитина отримує безліч наслідків – ожиріння, затримка розвитку, психічні розлади, порушення сну, залежність. "Головна порада: дитина першого року життя не повинен пізнавати світ за допомогою екрана. Виключіть екран. Взагалі. Навіть 10 хвилиночок не треба… Якщо не можете скористатися головною радою, постарайтеся ні за яких обставин не залишати малюка з екраном один на один. Будьте поруч, коментуйте події. Нехай вас буде більше і нехай з вами буде цікавіше", - каже лікар.

View this post on Instagram

Реализовать этот совет вам будет очень и очень сложно, почти невозможно. Но будет просто замечательно, если вы задумаетесь и хотя бы постараетесь… Итак, взаимоотношения младенца и экрана (совершенно не принципиально, о каком экране идет речь — телевизор, ноутбук, планшет, смартфон) — это острейшая проблема современности. ⠀ И педиатры, и педагоги, и психологи в один голос буквально кричат об огромном количестве проблем, которые связаны с избытком электронных устройств в окружающей младенца среде. ⠀ С чем связаны проблемы: ⠀ 👉 дети получают информацию совершенно неестественным образом — не двигаясь и устремив взгляд в одну точку; 👉 дети не воспринимают свойства предметов, поскольку используют только два органа чувств или, что еще хуже, воспринимают свойства неправильно — например, брошенный мячик не отскакивает, а просто исчезает с экрана; 👉 социальное взаимодействие с экраном невозможно, а ведь именно такое взаимодействие делает человека человеком; 👉 взрослые меньше общаются с детьми и друг с другом, дети позже начинают говорить, дети не умеют использовать взрослых для получения ответов на возникающие вопросы. ⠀ О каких проблемах речь: 🔴 ожирение; 🔴 задержка развития; 🔴 психические расстройства; 🔴 нарушение сна; 🔴 зависимость. ⠀ ☝ Главный совет: ребенок первого года жизни не должен познавать мир посредством экрана. Исключите экран. Вообще. Даже 10 минуточек не надо… ⠀ Если не можете воспользоваться главным советом, постарайтесь ни при каких обстоятельствах не оставлять малыша с экраном один на один. Будьте рядом, комментируйте происходящее. Пусть вас будет больше и пусть с вами будет интереснее. ⠀ *** ⠀ Данная публикация представляет собой адаптированный к формату Instagram фрагмент новой книги Е. О. Комаровского «365 советов на первый год жизни вашего ребенка». ⠀ #докторкомаровский #365советов #дети #экран #безопасность #21век #гаджеты #ребенок

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

Популярні новини зараз

Дмитро Комаров зі "Світу навиворіт" показав лисицю з людською головою: "Складно повірити"

Українцям дадуть знижку 50% на міський транспорт: як скористатися

Ольга Сумська відшльопала себе на очах у молодих красенів: куди там тій Дженіфер Лопес

Наталя Могилевська показала, з ким живе в новому будинку: "Хто цей чоловік?"

Показати ще

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше.

Нагадаємо, Комаровський розповів, як сварки батьків впливають на дітей.і

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Комаровський розповів, чому проголосує за Зеленського.

Також портал "Знай.ua" писав, що Комаровський навчив матусь міряти температуру.