Український учитель Дмитро Номировский розповів про внутрішній стороні виробництва уроків для "Всеукраїнської школи онлайн". Як пояснив педагог, поспіх, брак ресурсів і часу роблять помилки у викладанні неминучими, але, можливо, це найкращий спосіб організації навчального процесу на даний момент.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це учитель написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
"Помилки ще будуть. І, ймовірно, багато. Це тільки перші ластівки пішли", - стверджує чоловік.
Раніше українська громадськість почала активно обговорювати помилки, які помітили на записах занять. Так, під час уроку з математики для 5 класу 7 квітня вчителька на дошці показувала, як треба від 30,2 віднімати 2,2. У підсумку вийшло 18, а не 28.
Номировский вказав ряд причин, які безпосередньо впливають на якість уроків.
"1) Вчителів зібрали в пожежному порядку, кого змогли знайти. Без кастингу і проб. Більшість бачать камеру перший раз в житті.
2) Вчителі працюють, поки у всякому разі, виключно на своєму ентузіазмі, тобто задарма.
3) Від основної роботи в школі вчителів ніхто не звільняв. А там, як ви знаєте, своє дистанційна освіта 24/7.
4) Тривалість проекту весь час змінюється. Спочатку було 3 тижні, потім 7, далі 8. Тепер, якщо не помиляюся, 10 тижнів. А кожна зміна – це зміни у плануванні уроків. Це все, звісно, теж на вчителя.
5) Сценарії уроків, ілюстративні матеріали, презентації вчитель робить сам, без будь-якої допомоги.
6) Коректорів і редакторів, відповідальних за перевірку цих матеріалів, у проекті просто немає.
7) Ніякої можливості переглянути і внести правки до вже змонтоване відео не існує. Чому? А тому, що монтаж йде в ніч перед ефіром на ТБ. Кажуть, що продакшн не встигає робити раніше. Підозрюю, що підсумкове відео взагалі ніхто не встигає дивитися – відразу в ефір", - пояснює педагог.
"Я спробував домогтися перегляду свого першого уроку. Дійшов до продюсера. Отримав від нього по шапці, оскільки (цитата) «потрапляння в ефір більш пріоритетна задача ніж задоволення чиїх-небудь інтересів». «Чиї-небудь інтереси» – це він про моє бажання зробити якісний продукт. Помилки на моєму першому уроці, до речі, уникнути так і не вдалося. Хтось на етапі монтажу, не зв'язавшись зі мною, вирішив самостійно написати «правильна відповідь: 50 коп» до найпростішої задачі", - розповідає Номировский.
Згідно з його оцінкою, складно сказати, чи можна було в умовах організувати процес краще".
"Цілком може бути, що й ні. Або так, або ніяк. Але раз вже так, то давайте перестанемо дивуватися, чому у вчителя географії атлантичний океан борознить простори великого театру", - підсумував Номировский.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, раніше в Міносвіти розповіли, коли закінчаться дистанційні заняття.
Як повідомляв Знай.ua, всеукраїнська школа онлайн: де дивитися і розклад уроків.
Знай.ua писав, розлючена матуся "розтоптала" онлайн-навчання Зеленського - "Вимоги будуть іншими".