Політичний блогер Сергій Корнак висловив свою думку про причину, яка викликала киплячі зараз протести серед малих підприємців.

«Зараз йдуть розмови про введення РРО (реєстраторів розрахункових операцій), касові апарати введені на всю ліцензійну продукцію. І що, вони якось змінили ситуацію? Ні, плювати все на них хотіли. У нас найбільший тіньовий ринок - це алкоголь і тютюнові вироби», - зазначає оглядач.

Він вважає ці апарати не більше ніж ще одним засобом для тиску на малий бізнес. Вони надзвичайно ускладнюють життя підприємцям і при підключенні, і при видачі чеків на ринку, і в безлічі інших ситуацій. І не видавати чеки неможливо - можна нарватися на величезний штраф (на сьогодні він становить 116 тисяч гривень), а то і зовсім позбутися бізнесу.

«Це не наведе порядок в державі. Ось кажуть: мовляв, ми наведемо порядок з митними вантажами. Так, може, навести спочатку порядок на митниці? Краще натиснути на 20-30 тисяч осіб, ніж на півтора мільйона ФОПів, які тепер будуть видавати чеки», - пропонує Корнак.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Леся Нікітюк оголила принади в халатику, попри лютий мороз

Квітуча Кароль і батько Балан: сімейний кадр Тіни і Дана з дитиною потрапив в мережу

15-річна донька Полякової вперше знялася напівоголеною: прикрила груди стрічкою

Арсен Мірзоян показав свою улюблену красуню, і це не дружина: "Мрій!"

Показати ще

РРО породжують необхідність у великій кількості чиновників. Тут потрібна і реєстрація, і кодування, і такі складні дії, що замість цього апарату простіше і дешевше найняти ще одного співробітника.

Тим часом саме ФОПи своїми податками наповнюють державну скарбницю. У відповідь держава тільки й робить, що намагається максимально ускладнити їм життя.

Звільнити бізнес від контролю влади або реформувати податкове законодавство - про це зараз і розмови немає, сама влада діє в протилежному напрямку.

Сергій Корнак вважає, що РРО цілком можна було б ввести, але по-іншому: поступово і надаючи підприємцям пільги. Але влада вибрала інший шлях.

Раніше цей оглядач висловлювався про наповнюваність бюджету.

Також він прокоментував взаємини між президентом та олігархами.