НКРЕКП може прийняти передчасне рішення про скасування карантинних заходів підтримки енергоринку, що вкрай негативно позначиться на фінансовому стані генеруючих компаній.

Про це заявила народний депутат Вікторія Гриб, коментуючи Порядок денний засідання регулятора 11 грудня.

«НКРЕКП завтра планує скасувати заходи підтримки енергетикам, які спільними зусиллями були введені на період карантину. Впевнена, що це передчасне рішення, наслідки якого будуть важкими насамперед для атомників, теплової енергетики і шахтарів», - повідомила Гриб.

Вона зазначила, що навесні комісія проявила розсудливість і підвищила цінові обмеження на ринку, не дозволивши вартості електрики провалитися нижче собівартості.

"Завдяки цьому вдалося стабілізувати фінансовий стан "Енергоатому" і теплової генерації. Завтра ці заходи планується скасувати, що призведе до різкого обвалу оптових цін і як наслідок збитків генеруючих компаній», - додала депутат.
За її інформацією, до НКРЕКП вже звернулися ключові гравці ринку з проханням не приймати поспішних рішень, а виважено і професійно обговорити це питання.

Популярні новини зараз

Харків'ян "балують" гнилими бананами, дивитися гидко: "За це потрібно платити?"

В Києві може з'явитися новий мікрорайон: у Кличка розкрили деталі

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Перша репетиція Go_A на "Євробаченні 2021" підняла Україну в топ-10 і опустила Росію

Показати ще

"Вчора уряд прийняв рішення про повторний локдаун, відповідно в січні нас чекає чергове зниження попиту і падіння цін. Це викличе серйозні проблеми для генеруючих компаній, і скасування заходів підтримки напередодні нового локдауну виглядає вкрай нелогічною", - підсумувала депутат.

Як повідомлялося, 11 грудня планується засідання НКРЕКП, на якому планується внести зміни до постанови №766 «про дії учасників ринку електричної енергії в період дії карантину та обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Запропонованими змінами зокрема передбачено: зниження нічного прайс-кепу в торговельній зоні ОЕС України з 1228 до 950 грн/МВт; обмеження ціни продажу електроенергії з ВДЕ «гарантованим покупцем» на РСВ з діапазоном 10-1536 грн/МВт-год, тоді як сьогодні цей діапазон становить 10-2048 грн/МВт-год.

За інформацією РБК-Україна, різко проти планів НКРЕКП виступив НАЕК» Енергоатом", побоюючись різкого погіршення фінансового стану.