Загалом за недотримання природоохоронного законодавства в частині охорони лісів на порушників накладено понад 889 тисяч гривень штрафів.

Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції України.

«Щомісяця ДЕІ фіксує в середньому 200 фактів порушень саме у лісах. Найчастіше це - рубки за відсутності лісорубного квитка, пошкодження дерев при розробці лісосік, відсутність оцінки впливу на довкілля при санітарній вирубці», - пояснив голова ДЕІ Андрій Мальований.

Він зауважив, що масштабна вирубка і інші порушення в лісах призводять до таких природних лих, як повені, зневоднення ґрунтів та збільшення викидів СО2 у повітря. Тому наразі необхідні активні дії з боку держави.

Популярні новини зараз
Ілон Маск зруйнував репутацію одним твітом з порадами миру: йому відразу дали відсіч, а акції обвалилися Головне за 3 жовтня: Влад Яма страждає у США, перемогу України відклали, захисні маски повертаються, а Каменських розбита Українцям з 1 листопада світять додаткові 2200 гривень та гуманітарна допомога: у Мінінтеграції розповіли, кому це дістанеться Британець, котрий воював за Україну, розкрив жахливі тортури окупантів після полону: "Росіяни люблять..."
Показати ще

«Вкрай важливо проводити активну політику для захисту цінних лісових ресурсів України. Перший крок вже зроблено: Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка забороняє проведення будь-яких суцільних рубок лісу в українських Карпатах. Це дозволить вдосконалити заходи щодо охорони ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону», - зазначив Андрій Мальований.

Голова ДЕІ також наголосив на підвищенні штрафів та збитків за вирубку і пошкодження лісу.

«Далі необхідно підвищувати штрафи за порушення в лісах (сьогодні це 510-1020 гривень) та змінювати застарілу методику нарахування збитків (наразі порушник платить 42 гривні за дерево, діаметром до 10 сантиметрів). Адже саме низькі штрафи та збитки роблять справу тіньової заготівлі лісу такою вигідною. Натомість їх підвищення створить непривабливі умови для браконьєрства та дасть змогу звести вирубки нанівець», - додав Андрій Мальований.