Державні енергокомпанії опиняться на грані банкрутства, якщо уряд не перегляне тариф на електричну енергію для населення у 2021 році.

Про це повідомив заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

"Збереження тарифу для населення у 2021 році на поточному рівні завдасть збитків енергетичним компаніям — десятки мільярдів гривень втратить лише державна енергогенеруюча компанія НАЕК "Енергоатом", - написав він у своїй колонці на сайті "Українська Правда".

За його словами, якщо не збалансувати тарифи у 2021 році, уряд отримає стрімке зростання боргів державних енергокомпаній і, відповідно, їх банкрутство.

"Це також призведе до суттєвого зростання тарифу на передачу електроенергії, що негативно відобразиться на ціні товарів і послуг та знизить конкурентоспроможність української промисловості", - додав замміністра.

Популярні новини зараз
Гроші прийдуть окремо від пенсії: українці можуть отримати допомогу, про яку мало хто знає - інструкція Гороскоп на сьогодні 5 липня: заздрість, приховані інтриги та оригінальні ідеї – прогноз для всіх знаків Зодіаку Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу Українцям встановили обмеження: не вдасться перевезти через кордон
Показати ще

Також відсутність реформи в системі тарифоутворення для населення, на його думку, негативно вплине як на інвестиційний клімат та імідж країни, так і на розвиток всієї енергетики у майбутньому.

Ідеальним сценарієм, на думку Демченкова, має бути поступове приведення вартості електричної енергії для побутових споживачів до ринкового рівня.

Нагадаємо, тарифи на електроенергію для населення не переглядалися з березня 2017 г. Вони складають 0,9 грн/кВт.год на перші 100 кВт.год і 1,68 грн/кВт.год на інший обсяг місячного споживання, що в більш як чотири рази менше ніж середній тариф в Європі.

За даними Міністерства енергетики, тариф для населення в грудні 2020 року навіть не покриває витрати на доставку електроенергії від електростанцій до кінцевих споживачів.

Щорічні дотації через занижені тарифи на електроенергію для населення досягли 65-70 млрд грн.

Ліквідацію перехресного субсидіювання на ринку електроенергії підтримав Секретаріат Енергетичного співтовариства та Європейська комісія. Експерти зазначили, що від рішення по тарифах залежить подальша фінансова підтримка України від МВФ.