Про це повідомила його адвокат Ірина Одинець.

"Антимонопольний комітет України, днями і зовсім закрив своє розслідування про можливі порушення регулятора НКРЕКП. І " вишенька на торті» - Інтерполом був заблокований запит на оголошення екс-глави НКРЕКП в міжнародний розшук», - повідомила адвокат.

Таке рішення Міжнародної організації Інтерполу, за словами адвоката, було цілком очікуваним, після рішень цілого ряду державних органів, які визнали відсутність складу злочину.

«27 серпня 2020 року, прокурор САП через 3,5 роки розслідування закрив справу у зв'язку з тим, що в ході досудового розслідування не отримано належних доказів, що підтверджують пряму шкоду або шкоду. А отримана фінальна комплексна експертиза СБУ, на яку так розраховувало НАБУ, зовсім не підтвердила наявність збитків від дії формули «Роттердам+». Незабаром рішення прокурора підтвердив і офіс генерального прокурора", - повідомила Одинець.

Також рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про закриття справи визнано законним і обґрунтованим також у Вищому антикорупційному суді, рішення якого набуло чинності.

Популярні новини зараз
Мішель Андраде з "Орел і Решка" після розставання з Потапом розповіла про нову втрату: "Люди показують туалет" Глава Луганської ОВА Сергій Гайдай не стримав сліз, згадуючи роки з мамою: "Ми тільки..." Андрій Бєдняков з "Орел і Решка" вирішив переплюнути Сергія Притулу і Лачена: "Скинь 100 гривень на ЗСУ" Надя Дорофєєва показала як розважається з новим обранцем, в Мережу попали фото: "Так швидко, після розлучення"
Показати ще

Незважаючи на фактичне закриття справи, НАБУ і підконтрольні йому активісти продовжують спекулювати на темі «Роттердам+», заробляючи політичні та репутаційні бали.

Нагадаємо, 18 грудня АМКУ закрив справу " Роттердам»". Комітет постановив, що формула не завдала ніякої шкоди і не могла давати одним учасникам ринку преференцій над іншими.

Формула " Роттердам»", за якою розраховувалася об'єктивна ринкова ціна на енергетичне вугілля, діяла з травня 2016 по червень 2019 року. Вона автоматично втратила силу з запуском ринку електричної енергії. Після того як формула призупинила дію, ціни на вугілля та електроенергію для промислових споживачів підвищилися.

З 2017 по 2020 рік НАБУ проводило розслідування у справі «Роттердам+», за результатами якого було встановлено ні доказів правопорушення, ні шкоди від дії формули, через що 27 серпня 2020 року прокуратура закрила справу.

У вересні 2020 року рішення прокуратури про закриття справи підтвердив офіс генерального прокурора та Вищий антикорупційний суд.

Рішення суду про законність закриття справи набуло чинності з 17 листопада 2020 року.