Стало відомо, що буде з урожаєм меду в Україні цього року. Виявилося, що, незважаючи на дефіцит багатьох товарів в Україні через війну, за цей продукт не переживати.

Про це повідомив голова Співтовариства бджолярів Володимир Стретович для порталу Bizagro .

Як зазначають фахівці, незважаючи на всі труднощі, пов'язані з повномасштабною війною, цьогорічний урожай меду перевищить 100-120 тисяч тонн, чого має вистачити кожному споживачеві.

Скрін, відео YouTube пасіка
Скрін, відео YouTube пасіка

"Меда менше, тому що багато поля не засіяно. Однак навесні утворився надлишок. Весняний збір не змогли експортувати. З одного боку, далися взнаки логістичні перешкоди, а з іншого – у європейських клієнтів не було попиту. Тому, порівняно з минулими роками, більше меду", – пояснює інвестор одного з підприємств із виробництва меду Ігор Ліски.

Популярні новини зараз
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Щодо цін, то закупівельна ціна не зміниться, і буде на рівні 62-70 гривень за один кілограм. У валюті ціна впаде з 2,4 до 1,6 долара.

Мед, фото: kubnews
Мед, фото: kubnews

"Ціна на український мед зараз на піку: з початку 2021 року вона зросла на 30% - з 45 до 60-65 гривень. Це сталося через нестачу сировини", - каже Ліскі.

При цьому бджолярі відразу зазначили, що не вважають таку ціну справедливою. І причина якраз у різкому зростанні валюти. Наприклад, у країнах Європейського Союзу український мед продають по 3 євро за кілограм, що зараз у 2 рази більше, ніж в Україні.

"В Україні області-медозбори – це Харківська, Донецька, Луганська, Херсонська, Миколаївська та Одеська. Там або часткова окупація, або бойові дії. Бджолярі мають якнайшвидше здати мед, бо розуміють: у будь-який момент може щось прилетіти. Тому заготівельники диктуватимуть свої ціни", – каже підприємець Павло Канунніков. До війни він мав не менше 700 бджолиних сімей у Харківській області.

Нагадаємо, що ціни на сало різко піднялися: продукт може стати "золотим"

Раніше повідомлялося, що тренд зниження цін: скільки коштуватиме "борщовий набір" українцям у вересні .

Також українець намагався влаштуватися на "Нову пошту", але зіткнувся з проблемами: чи сплачує компанія податки у воєнний час