Стало відомо, які можуть бути сценарії можливого блекауту в Україні. Росія може зважитися завдати чергової серії ударів, чим посилить ситуацію.

Про три можливі сценарії розповів портал Forbes .

23 листопада відбулася чергова атака російських окупантів на наші території. З 70 випущених ракет силам ППО вдалося збити 51 ракету, проте частину все ж таки пошкодили критичну інфраструктуру.

За першого сценарію можливий повний блекаут на Лівобережній частині країни. Більшість своїх ударів вони концентрують на транзитних підстанціях, які передають енергію із заходу Схід.

Сценарії блекауту, фото: Forbes
Сценарії блекауту, фото: Forbes

Популярні новини зараз
Тарифи на світло: скільки доведеться платити українцям під час постійних відключень Весь цей час ми помилялися: як правильно готувати гречку, щоб вона не втратила смаку і не розварилася Камалія показала чоловіка, котрий зіграв важливу роль у її житті і це не Захур: "Не гідний" 83-річна пенсіонерка заборонила своєму 37-річному чоловікові інтим із нею: "Я не в такій формі, як раніше"
Показати ще

При цьому сценарії без електрики на 12-24 години залишатимуться Чернігівська, Сумська, Дніпропетровська, Харківська, а також підконтрольні Україні частини Донецької та Луганської областей.

За другого сценарію можливий блекаут по всій країні. Для цього Росії треба завдати ударів станціям по всій країні, але Україна все ще залишиться підключеною до європейської мережі. За такого сценарію країна залишиться без електрики на 12-24 години. Тобто теж не критично.

Сценарії блекауту, фото: Forbes
Сценарії блекауту, фото: Forbes

Третій сценарій найгірший. За нього країна залишиться без електроенергії на цілий тиждень.

"Найгірший сценарій передбачає серію одночасних масованих атак по відкритих розподільних пристроях атомних станцій, а також по підстанціям, що з'єднують українську енергосистему з європейською. Атомні станції можуть утриматися в роботі на одному енергоблоці, маючи 100-140 МВт на власні потреби". у безпосередній близькості від АЕС з високою ймовірністю атомні станції будуть зупинені.

Сценарії блекауту, фото: Forbes
Сценарії блекауту, фото: Forbes

Нагадаємо, що в МЗС України закликали ліквідувати російську пропаганду в ЄС: на 9-й місяць війни все ще говорять про геноцид українців

Раніше повідомлялося, що саміт G20 здивував своєю антипутінською коаліцією, навіть Китай тепер загрожує Кремлю .

Також українцям пообіцяли жодних "зимових пауз", адже в Криму можна відпочивати у будь-яку пору року.