Нещодавні ракетні обстріли окупантів укотре спровокували великі черги на АЗС. Навіть за декілька днів вони зберігаються і відзначається дефіцит низки видів пального.

Черги утворилися через паніку народу, як заявив Аналітик консалтингової компанії "Нафторинок" Олександр Сіренко, а також тривала повітряна тривога, тому що в цей час більшість АЗС не працювали.

АЗС. Фото: скрін youtube
АЗС. Фото: скрін youtube

Директор "Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн зазначив, що така реакція споживачів спостерігається після кожного обстрілу. Крім того, черги також зумовлені відсутністю генераторів на багатьох АЗС, що додатково створює панічні настрої та змушую прямувати на працюючі станції.

Як генератори впливають на паливний ринок

"Власний досвід і досвід знайомих говорить про те, що навіть при помірному використанні генератора витрата палива можна порівняти з автомобілем. Тому кожен генератор можна вважати автомобілем у міському режимі, тобто 100-150 км/добу (з розрахунку до 10 л)", - написав Куюн.

Популярні новини зараз
Про ранню весну можна забути: незважаючи на погодні рекорди у січні, зима ще покаже українцям свою силу Ціни на цибулю встановили історичний рекорд: у середньому в 4 рази дорожче, ніж минулого року Не робіть пюре і не смажте: як смачно і швидко приготувати картоплю, яку ви точно ніколи не куштували Доведеться платити понад 10 гривень за куб: українцям показали нові ціни на газ у лютому
Показати ще

Продаж палива для генераторів став дуже відчутним у структурі продажів АЗС, але обсяги споживання палива генераторами не є настільки суттєвими, щоб призвести до дефіциту палива.

Генератор, скріншот з відео
Генератор, скріншот з відео

Яких цін на паливо чекати

Несподіваний попит змусив окремі мережі АЗС підвищити ціни на 0,5–1 грн/л, щоб збити або переорієнтувати попит. У довгостроковій перспективі фактор "генераторного" попиту не повинен чинити тиск на ціни, вважає експерт.

Об'єктивних причин для підвищення цін на пальне в Україні зараз немає, упевнений Сіренко. І деяке зростання попиту, пов'язане з роботою генераторів, не є причиною зміни цінників на АЗС.

Каністра для бензину, скріншот: YouTube
Каністра для бензину, скріншот: YouTube

Раніше ми писали про те, що після нових ракетних ударів в Україні подорожчав бензин: водіям доведеться платити ще більше, і це не межа

Як повідомляв Знай.ua, збільшення прожиткового мінімуму: що підвищать українцям з 1 грудня, крім пенсій