Останнім часом зростає обурення громадян щодо того, що військкомати продовжують роздавати повістки на вулицях і блокпостах, іноді використовуючи, м'яко кажучи, не найвдаліші для цього методи.

Тому на різних майданчиках спостерігається збільшення експертів – юристів, які намагаються пояснити, чому такі дії є неправомірними. І що робити, якщо ти отримав повістку і не прийшов до військкомату.

Видача повістки. Фото: скрін youtube
Видача повістки. Фото: скрін youtube

Юристи зазначають, що у військкоматі можуть не знати, що людина не придатна до військової служби за станом здоров'я, тому потрібно йти туди та отримувати відповідні позначки. Юрист Андрій Новак пояснив, чому закон дозволяє не йти у військкомат при отриманні повістки. Так, пояснив Новак, якщо людина не придатна до служби за станом здоров'я чи багатодітною, або якщо її батьки мають інвалідність, чи можна уникнути походу у військкомат.

"Якщо є певні підстави для відстрочки, звідки військкомат може знати ці обставини, якщо раніше громадянин не звертався до військкомату для уточнення своїх облікових даних, коли ці дані змінювалися? У військкоматах є інформація 5-10-15- літньої давності. Відповідно, якщо такій особі вручають повістку, необхідно взяти цю повістку і піти у військкомат, і отримати це право на відстрочку", - розповів адвокат.

Популярні новини зараз
Акула цілком проковтнула дайвера, але він вижив і розповів, як це бути всередині хижака: "Мене почало сильно трясти" 4-річний малюк Лео розбив українцям серця, заспівавши "Фортецю Бахмут": "Це відображення почуттів" Vodafone знайшов спосіб, як "стягнути" з українців 3000 грн за тарифом за раз: подарунок не для всіх Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня
Показати ще

Повістка, скріншот: YouTube
Повістка, скріншот: YouTube

Право на відстрочку – це спеціальна позначка у військовому квитку, яка наступного разу дозволить уникнути походу у військкомат, якщо вам знову видадуть повістку. Причина може бути наступна – стан здоров'я, смерть рідних, догляд за хворими родичами, складання іспитів у ВНЗ тощо.

Нагадаємо, військовий обурився, що повістки роздали нікчемам, які знущалися з дівчат: "Заберіть їх собі в райвідділ! ЗСУ – не смітник!"

Як повідомляв "Знай.uа", українцям можуть анулювати вже видані повістки: у яких випадках це можливо

Знай.ua писав, заступник міністра оборони України ховає кілограми грошей під ліжком: красномовне відео