У ПЦУ розповіли про особливі дні, коли православні парафіяни вшановують пам'ять своїх померлих родичів та близьких людей.

Одним з них є Радониця, яка відбувається через 9 днів після Великодня. 2023 року вона випадає на 25 квітня.

Радониця, скріншот: YouTube
Радониця, скріншот: YouTube

Як можна зрозуміти, саме слово "Радониця" пішло від слова "радість". Люди діляться пасхальною радістю, зокрема з тими, кого вже немає з нами в цьому світі.

"Виняткове значення в такий поминальний день має молитва – як вияв нашої любові та турботи про ближніх. Тому це не вияв туги та смутку, але насамперед віри у Воскресіння Христове та надії на вічне життя дорогих нам людей у ​​Царстві Небесному. "Бог же не є Бог мертвих, а живих. Бо в нього всі живі” (Лк. 20: 38)” – сказано у повідомленні.

Популярні новини зараз
Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Показати ще

Традиційно, українці відвідують цього дня цвинтарі, де поховані їхні рідні, шанують їхню пам'ять. Іноді на могили приносять штучні квіти, і, на жаль, ця краса стає загрозою для нашої планети.

Справа в тому, що тканинні, або пластикові квіти розкладаються з грунту десятки, а то й сотні років. Тим самим вони забруднюють навколишнє середовище, будучи загрозами для створінь Божих.

Церква, скріншот з відео
Церква, скріншот з відео

Церква закликає відмовитися від штучних вінків, і замість них садити на могилках справжні квіти, які цвітимуть і радуватимуть око довго.

"У Радоницю, як і будь-якого іншого дня, не варто влаштовувати на цвинтарі "застілля" з їжею та алкоголем. Цвинтар - місце упокою тих, хто відійшов до Господа, а не відпочинку та пікніків" - підсумували в ПЦУ .

Нагадаємо, що в жодному разі не робіть цього тижня після Великодня: суворі заборони на Світлу седмицю з 17 по 23 квітня.

Раніше ми повідомляли, як потрібно поводитися після Великодня? Дві молитви, які читають увесь Святий тиждень.