В Україні багато людей переживають хронічний стрес через війну, втрату майна, переїзди, відсутність стабільності. Імунолог розповів, чим загрожує хронічний стрес.

У коментарі соціальній інформаційній платформі лікар-імунолог, кандидат біологічних наук Борис Донськой зазначив, стрес має свої позитивні функції для організму, проте невимовно виснажує його.

Стрес, фото forbes
Стрес, фото forbes

При переживанні стресової ситуації, наднирники починають виробляти великі дози гормонів стресу. Кортизол та адренокортикотропний гормон. Завдяки цьому відбувається підвищення рівня метаболізму, чутливості м'язів, провідності нервових волокон.

Отримавши підвищену дозу цих гормонів, організм спрямовує їх на те, щоб базові функції життєздатності в цей момент працювали на максимальному рівні: битися, тікати, ховатися.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування Оплата комунальних послуг: що обов'язково потрібно перевіряти, щоб не втратити гроші "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Показати ще

Тривожність та стрес. Фото: скриншот Youtube
Тривожність та стрес. Фото: скриншот Youtube

Це нам дає на кілька днів колосальну мобілізацію: ми можемо не спати, не їсти, витримувати більші фізичні навантаження, ніж могли зазвичай. Але цей механізм недовготривалий. Біологія може брати кредит лише у свого майбутнього. Тому через певний час ми досягаємо ситуації з точністю до навпаки: коли виснажуються м'язи, нерви, гормони, метаболізм переходить у неконтрольовані рамки — усе це отруює організм і він стає слабшим, не може виконувати навіть обов'язкові речі, — зазначив імунолог.

Перебування в такому режимі довший час виснажує й через певний час людина стикається з такими ж проблемами зі здоров’ям, але вже з ослабленим і розбалансованим організмом.

стрес, фото pxhere
стрес, фото pxhere

Лікар радить максимально старатися брати свої нерви під контроль. Регулювати свій день, мати розклад, обов'язково — фізичну активність.

Нагадаємо, ми писали, що маленьку дівчинку з народження назвали як улюблений фрукт: тепер у школі можуть бути "проблеми".

Як повідомляв "Знай.ua" в Україні хочуть впровадити важливу заборону росіянам.

Також "Знай.ua" інформував, дівчина сходила на концерт, впала в кому і втратила всі кінцівки.