Українці можуть отримати компенсацію за зруйноване житло, але для цього потрібно надати документи на право власності, які у багатьох загубилися або були знищені. Як відновити ці документи, розповіли у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЖитло багатьох українців було пошкоджене чи зруйноване внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Водночас багато хто втратив важливі документи, зокрема ті, що підтверджували право власності на квартири та будинки. Без такого документа неможливо одержати компенсацію від держави за зруйноване майно.
У Мінреінтеграції зазначили, що у разі втрати документа на право власності видається дублікат, який має таку ж юридичну силу, як і оригінал.
Як отримати дублікат документа?
- Якщо право власності на нерухоме майно було оформлене до 2003 року, то отримати дублікат можна у нотаріуса, який видавав документ або в нотаріальному архіві, ЦНАП, посадовця органу місцевого самоврядування.
- Якщо право власності на нерухоме майно було оформлене після 2003 року, то людина може самостійно одержати інформацію з Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно, а також через нотаріуса чи ЦНАП.
- Якщо право власності не було оформлене чи немає можливості отримати дублікати документа, потрібно звертатися до суду для встановлення права власності на майно.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, що українські переселенці нарешті без проблем зможуть оформити документи: спростили реєстрацію місця проживання.
Також наш портал інформував, гроші на відновлення житла через Дію: коли почнуться виплати.
Крім того, ми писали, що безробітним переселенцям видають ваучери на працевлаштування: як скористатися і що потрібно для отримання.