Вчені з Медичної школи Альбера Сент-Дьорді провели цікаве дослідження щодо алкоголю та його подальший вплив на соціальну, тривожну та депресивну поведінку після запою.

Результати цього наукового дослідження було опубліковано у престижному журналі Science, що підкреслює його важливість та значущість. В рамках експерименту були задіяні самці мишей у віці 6 тижнів.

Алкоголь. Фото: скрін youtube
Алкоголь. Фото: скрін youtube

Протягом чотирьох днів тваринам протягом 2-4 годин замість води подавали розчин спирту з концентрацією 20%. Відразу після завершення запою чи п'ятого дня проводили певні внутрішньовенні операції.

Після того, як мишей впустили в піднятий хрестоподібний лабіринт, що є популярним інструментом для оцінки тривожної поведінки або змусили їх плавати, щоб виявити ознаки тривоги та депресії, через 30 хвилин проводили оцінку їхньої поведінки.

Популярні новини зараз
Частина пенсіонерів залишиться без виплат: в яких випадках не враховується стаж У "Нафтогазі" звернулися до споживачів: хто платитиме менше Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

Крім того, гризунів тестували на трикамерній соціальній арені, щоб вивчити їхню здатність до контакту з іншими особами. Після поведінкових тестів миші приймали кров для подальшого аналізу.

Алкоголь. Фото: скрін youtube
Алкоголь. Фото: скрін youtube

Вчені відзначають, що результати дослідження показали, що алкоголь впливає на тривожно-депресивну і соціальну поведінку відразу після запою і навіть через добу після нього.

Вживання алкоголю спричиняє антидепресивний ефект, який спостерігається у мишей після запою. Крім того, запої мають позитивний вплив на рівень комунікабельності та соціальної активності самців мишей.

Нагадаємо, кому і навіщо потрібно приймати вітамін D навіть улітку, під сонцем: шкоди може бути не менше, ніж користі

Як повідомляв "Знай.ua", "суха шкіра, швидка втома і головний біль": як страждає ваш організм без достатньої кількості води

Знай.ua писав, як боротися з набряками на обличчі: нутріціолог розкрила цінні секрети