Експерт розповів про те наскільки поширеним в Україні є використання антибіотиків при вирощуванні м’яса.

Про це повідомляє Politeka.

Близько 40% української м’ясної продукції містить антибіотики.

Найбезпечніше купувати курятину промислового виробництва. Дрібні виробники можуть додавати у м’ясо антибіотики.

"Українська курятина промислового виробництва не містить слідів антибіотиків. Там стандарти дуже високі. Водночас антибіотиками зловживають невеликі виробники курятини", – каже директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Антибіотики часто додають до яловичини і свинини.

Популярні новини зараз
16-річних хлопців у ТЦК змушують підписувати "згоду на військову службу": роз’яснення адвоката Облави ТЦК збираються посилити: де шукатимуть ухилянтів найчастіше Магнітні бурі вдарять з новою силою: кава та алкоголь – під забороною Українцям пропонують нову фінансову допомогу: гроші виплатять одразу
Показати ще

“В Україні близько 30-40% всього м’яса містить антибіотики. У Європі цей показник складає менше 1%”, – підсумував Дорошенко.

Варто відзначити, що раніше вчені з'ясували, що, незважаючи на популярна думка, вівсяна каша не є кращим продуктом для сніданку.

Дієтологи стверджують, що у вівсянці міститься фитиновая кислота, уповільнююча процес пробудження організму.

Крім того, вона ж може призводити до затримки всмоктування в кишечнику кальцію, з-за чого шанувальників цього виду каші чекають проблеми з кістками і суглобами.

У зв'язку з цим вчені закликають вживати під час першого за день прийому їжі яйця або м'ясо курки замість вівсянки.

Проте повністю відмовлятися від каші лікарі також не рекомендують. На їхню думку, прискорює переробку їжі клітковину, яка міститься у вівсяній та інших видах каш, краще вживати вже у денні години.

Крім того не так давно американські вчені провели глобальне дослідження, в якому брали участь більше ста тисяч добровольців. Так, учасники експерименту - це чоловіки та жінки різного віку, які мають високий, середній і низький рівень заробітку.

Наголошується, що вчені спеціально запрошували для участі в дослідженні людей з різним рівнем доходів, тому що головним їх завданням було визначити, як впливає на здоров'я вживання м'яса, зокрема - смаженого. А, як відомо, при маленькій зарплаті неможливо їсти цей продукт кожен день.

Чи корисно їсти смажене м'ясо?

Без додаткових висновків учених і так зрозуміло, що добре посолене м'ясо, та ще й смажене на рослинному маслі, не може бути корисним для фігури.

По-перше, в самому м'ясі містяться жири. По-друге, додаються ще і жири з масла, які при нагріванні стають канцерогенними, тобто, є дуже шкідливими для здоров'я. М'ясоїди, які воліють смажити свій улюблений продукт, як правило, страждають від ожиріння, а також целюліту.

У той же час, перед початком експерименту, дослідники виміряли всім учасникам артеріальний тиск. Далі кожен доброволець заповнив анкету, в якій вказав, який продукт для нього є найулюбленішим і як він його готує.

Після того, як учені вивчили всі анкети, з'ясувалося, що люди, які регулярно вживають смажене м'ясо, або вже мають стабільну гіпертонію, або зрідка страждають від підвищеного артеріального тиску.

В результаті проведеного дослідження, американські вчені відзначили, що любителі смаженого м'яса на 15% частіше стикаються з артеріальною гіпертензією, ніж ті, хто теж їсть м'ясо кожен день, але готує його по-різному - варить, гасить у воді або готує на пару.

Олексій Душка показав, як відрізнити якісні цукерки від шкідливих

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, які продукти подорожчали найбільше.