Сьогодні, 24 жовтня, міжнародний аеропорт "Одеса", Київський метрополітен та Мінінфраструктури зазнали хакерської атаки.

Першим повідомив про загрозу одеський аеропорт на своїй сторінці у Facebook.

"Інформаційна система Міжнародного аеропорту "Одеса" зазнала хакерської атаки. Всі служби аеропорту працюють у посиленому режимі. Просимо вибачення у пасажирів за вимушене збільшення часу обслуговування", - йдеться у повідомленні.

Хакерської атаки зазнала й комп'ютерна система Київського метрополітену. Це може бути одна з модифікацій вірусу Petya.A, повідомляє Frontnews, посилаючись на власні джерела.

Популярні новини зараз
Молдавська криза може повторитися в Україні: крижані квартири, брак електроенергії та космічні тарифи Копійчані виплати: яку "мінімалку" встановили пенсіонерам на 2025 рік Пенсійний фонд заявив про нововведення для українців: що змінилося з 1 січня Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Показати ще

Як повідомила прес-служба столичного метро на сторінці у Facebook КП "Київський метрополітен", підземка працює у звичайному режимі, крім банківських сервісів.

"Метро працює в звичайному режимі, окрім банківських сервісів (оплата безконтактними банківськими картками на жовтому турнікеті чи MasterPass)", - розповіли у службі.

Крім того, кібератака здійснена і на Мінінфраструктури. Відомство поінформувало, що у зв’язку з отриманням низки повідомлень про кіберзагрозу, вживаються заходи щодо підвищення інформаційної безпеки.

Тимчасово недоступні сайт Міністерства і старий сайт Державної авіаційної служби України. Новий сайт працює.

За інформацією деяких засобів масової інформації, вірус-шифрувальник отримав назву BadRabbit - що в дослівному перекладі означає "Поганий кролик".

Нагадаємо, 27 червня українські компанії і держустанови потрапили під масовану кібератаку. Тисячі комп'ютерів вразив вірус mbr locker 256, який на моніторі іменував себе Petya. Він блокував доступ до файлів на комп'ютері, шифрував їх і вимагав викуп у розмірі 300 дол. Проявлявся тільки на комп'ютерах на платформі Windows.

Після цієї масштабної атаки фахівці відзначали, що в Україні захист мереж Wi-Fi на дуже низькому рівні, а експерти і спецслужби заявляли про можливу нову хвилю кібератак.

Як повідомляв портал "Знай.ua", служба безпеки України попередила про можливу нову кібератаку в мережі українських установ і підприємств.