Про шкільні медичні довідки зараз існує чимало міфів. У цьому переконані у Міністерстві охорони здоров'я України, пише Politeka.

Так, фахівці МОЗ нагадують батькам і медикам, що відтепер "Медична карта дитини" (форма №026/у) більше не потрібна. Варто відзначити, що в деяких навчальних закладах її все ще продовжують вимагати.

"Дані про стан здоров'я дитини не можуть бути відкритими і зберігатися за межами медустанови. Форму № 026/у МОЗ України скасував ще в березні 2018 року", — повідомили медики на сторінці МОЗ у соцмережі Facebook.

У той же час батькам рекомендують навідатися з дітьми до педіатрів або сімейного лікаря, де й видадуть усі необхідні довідки. У цьому навчальному році потрібно подати такі медичні довідки:

1. Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду» (вона видається лікарем після огляду дитини і визначає, в якій фізкультурній групі учень буде перебувати; також лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи або до вузьких фахівців).

Популярні новини зараз
Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає 3G в Україні більше не буде: до чого готують мобільні оператори Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку
Показати ще

2. Довідка форми № 063 / у «Карта профілактичних щеплень» (містить інформацію про проведення вакцинації або ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб).

"Якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводять вакцинацію або ревакцинацію. Відповідно, дані в карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно. У той же час, якщо вашій дитині робили щеплення (планові або пропущені) або якщо у навчальному закладі немає даних про щеплення дитини, довідка потрібна", — зазначили в Моз.

Як вибрати рюкзак дитині? Поради від фахівців: відео

Нагадаємо, директор Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Вадим Карандій вважає, що випускники 2018 року найгірше впоралися з тестами з математики.

Як повідомляв портал Знай.uа, у Міністерстві освіти і науки допускають можливість введення ще одного обов'язкового предмету для складання Зовнішнього незалежного оцінювання. Ним може стати математика.

Також портал Знай.uа писав, як отримати всі пільги і виплати на дитину від держави, якщо раніше ви за ними не зверталися.