Понад півтора десятка тисячі українських компаній не називають свої кінцевих власників.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро те , чому більшість дочірніх підприємств не бажають розголошувати своїх "господарів", - пише Opendatabot.
При цьому компанії ще до 2015 року були зобов'язані надавати інформацію про кінцевих бенефіціарів власників, крім того, цю інформацію повинні регулярно оновлювати. Однак деякі компанії досі ігнорують цю вимогу.
"Власник компанії робить вирішальний вплив на діяльність компанії і несе за неї відповідальність. Якщо ми не маємо даних про кінцевих власників - ми, за великим рахунком, нічого не можемо сказати і про компанії", - коментує Олексій Иванкин, засновник Opendatabot.
Популярні новини заразГороскоп на 12 грудня для всіх знаків Зодіаку: як у четвер встигнути все Гороскоп на 11 грудня: у цю середу багато чого стане ясно ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації Краще не беріть 500 гривень у касирів: українців попередили про небезпеку, і навіть банк не допоможеПоказати ще
Більшість компаній вказали своїми власниками так званих довірених осіб (агентів, посередників) тощо.
В народі такі компаніями називають "матрьошками". Це довгий ланцюжок з юридичних осіб, останній з яких зареєстровані за кордоном, а їх номінальний власник є підставною особою.
Для самих компаній це загрожу тим, що вони можуть мати проблеми з банками при відкриття там рахунків.
"Суб'єкт первинного фінансового моніторингу зобов'язаний відмовитися від ділових відносин або проведення фінансової операції у разі, коли клієнта неможливо ідентифікувати або якщо виникає сумнів щодо того, що особа виступає від власного імені", - додає адвокат.
Відповідають за відсутність такої інформації перш за все юридична особа.
Як повідомляв портал "Знай.ua", в мережі оприлюднили повне досьє на власника імперії обману.