День боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї щорічно відзначається 26 вересня. Це свято дуже молоде, його заснували тільки в 2013 році відповідною резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Ну і звичайно, в самій назві свята, звучить весь його сенс: День боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї. І в честь цього свята ми вирішили розповісти вам про нього більше.

День боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї 2017: історія свята

Перший раз проблему ліквідації ядерної зброї підняли ще в 1946 році, але тоді мало хто відреагував на неї належним чином. Незважаючи на це, цю тему піднімали ще кілька разів на Асамблеях ООН. В результаті цього, протягом майже 60 років, було підписано лише кілька Договорів про нерозповсюдження ядерної зброї.

Боротьба за повну ліквідацію ядерної зброї вже дуже давно є однією з головних цілей Організації Об'єднаних Націй. На жаль, боротьба все ще триває, і коли це призведе до якихось результатів невідомо. У поточний час в ООН нараховують близько 15 тисяч одиниць ядерної зброї. Варто відзначити, що більше половини земного населення живе в країнах, що володіють цим арсеналом, або включені в альянс з ними.

У 2016 році в ООН ухвалили рішення створити конвенцію про заборону і повної ліквідації ядерної зброї. Її підтримали понад 110 країн, але, Росія, Китай і ще близько 30 країн відмовилися. 27 березня 2017 року в Генеральній Асамблеї ООН почалися переговори по розробці тексту конвенції про заборону та повної ліквідації ядерної зброї. Але близько 35 країн, включаючи Росію і США, не брали участі в цьому.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 11 грудня: у цю середу багато чого стане ясно Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Показати ще

День боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї 2017: традиції свята

Ну, зрозуміло, що концертів і фестивалів в такий день ніхто не влаштовує. Зазвичай, у День боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї проходить дуже багато офіційних зустрічей для політиків. А для громадськості проводять безліч інформативних заходів.

Чому Україна відмовилася від ядерної зброї

Нагадаємо, що День боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї щорічно відзначається 26 вересня.