Свої 42 роки він зустрічає у російській колонії. Бранець Кремля, український режисер Олег Сенцов досі бореться із несправедливістю та відкритим порушенням всіх мислимих законів – як юридичних, так і моральних.

Тут його чекає родина, яка щиро вірить: час справедливості настане, і всі мітинги "Автомайдану", активістів та навіть російських колег не будуть даремними. Про його близьких відомо не так багато, але точно ясно одне – за цей нелегкий час вони показали всьому світу неймовірну силу та витримку.

Родина Олега Сенцова

Сім'я кримського політв'язня, в'язня Кремля Олега Сенцова жила на Уралі, куди його дід був засланий з середньої смуги Росії. Батьки переїхали до Криму через хворобу старшої дочки - необхідний був інший клімат. Олег народився вже там, в селі Скалисте під Бахчисараєм, де його рідні живуть до сих пір.

Мама, Людмила Георгіївна, згадувала: з самого дитинства він любив грати в футбол. З теплотою жінка розповідає про любов сина до літератури і показує перший твір 5-річного Олега.

"Це його перший твір. Присвячується мамі. Мама ж у нього - це було все, зі мною він спілкувався тільки на ви".

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

35 сторінок, друкованими літерами, старанно виведеними рукою маленького хлопчика – вона береже їх, немов зіницю ока. Олег постійно хворів, одного разу лікарі шокували діагнозом - поліартрит. Незважаючи на всі складнощі, він добре закінчив школу і вступив до університету на економічну спеціальність.

"Страшно хотів, ось з шостого класу - він повинен бути економістом. Тому що країну розвалили повністю, тут потрібні економісти", - додала мама.

Закінчивши навчання, за спеціальністю працювати він не став. Важливим етапом в житті Олега стало відкриття власного комп'ютерного клубу в Сімферополі, який на довгі роки пов'язав його з кіберспорту.

"Це було щось страшне, він тоді 14 кілограм ваги втратив, поки відкрив цей клуб, повинен був усім, кому тільки можна було", - розповідає Людмила Сенцова.

Занурився у нову справу із головою, на півострові почав влаштовувати міжнародні та всеукраїнські змагання. Один з підопічних Сенцова посів друге місце на чемпіонаті світу з кіберспорту в Кореї:

"Він шукав себе просто. Цей клуб йому потрібен був тільки для того, щоб заробити гроші і почати займатися кіно".

Кіно в житті Сенцова

Спочатку він створив кілька ороткометражок, дебютом в повному метрі став фільм "Геймер", який об'єднав два захоплення Олега: кіберспорт і кіно.

"Вісім років я займався кіберспортом. В принципі, про що і фільм. Ну, ще з дитинства добре писав твори, потім почав писати статті про кіберспорт в інтернеті. Кажуть, що дуже добре писав. Потім почав писати по ночах розповіді, роман невеликий, п'єси. І сценарії якісь почали приходити в голову. І картинки. І вони мені заважали жити. І щоб не заважали жити, довелося їх знімати", - пояснював Сенцов.

Бюджет фільму склав 20 тисяч доларів. Заради зйомок він не вагаючись продав свою машину і улюблений комп'ютерний клуб. Робота над фільмом тривала рік. Знімальна група складалася з п'яти чоловік, і всі вони були напівпрофесіоналами, а серед виконавців ролей не було професійних акторів - це були справжні геймери.

Другий фільм "Носоріг" Олегу закінчити так і не вдалося: почався Євромайдан, а згодом – арешт у Криму.

У Олега двоє дітей: 15-річна Аліна та 11-річний Влад. Діти дуже складно перенесли арешт батька, з яким вони були так близькі. За словами матері Олега, дочка вважала, що він їх зрадив, а син-аутист довго не міг зрозуміти, куди ж подівся батько.

Родичі кажуть, що від побачень з рідними в колонії Олег категорично відмовляється. Каже, що так йому легше триматися. Все спілкування - це рідкісні листи і телефонні дзвінки раз на місяць. Перший раз він подзвонив, коли в будинку матері знімав документальний фільм "Процес" про Олега режисер Аскольд Куров.

Людмила Георгіївна все ще не втрачає надії: глибоко в душі живе переконання, що її син, незаконно утримуваний в Росії, повернеться. І почне новий етап свого вільного життя у власній країні, забувши всі жахіття колонії та несправедливий вирок.

Дивіться: Свято за гратами: день народження і протест Олега Сенцова

Як повідомляв портал "Знай.ua", українці влаштували акцію на підтримку Олега Сенцова.