У Ростові-на-Дону (Росія) просто із СІЗО зник кримськотатарський правозахисник Емір-Усеин Куку, який голодував з 26 червня. Саме він фігурував у списку режисера Олега Сенцова, де значилися прізвища осіб, яких негайно потрібно звільнити. Підтвердив цю інформацію юрист Олександр Попков:

"Приїхали в СІЗО адвокату Локтєву відмовили в допуску під приводом того, що Куку відвезли. Куди не говорять. Емір 14 днів тримав голодівку в підтримку Сенцова. Джерело інформації - адвокат Сергій Локтєв", - зазначив він.

Емір-Усеин Куку: справа кримського в'язня

Кримський правозахисник, член Кримської контактної групи з прав людини Емір-Усеин Куку знаходиться під арештом. 11 лютого в його будинку в Кореїзі пройшов обшук, а самого Куку затримали. На правозахисника заведено кримінальну справу за фактом нібито участі в діяльності оголошеної в Росії терористичної організації "Хізб ут-Тахрір".

Популярні новини зараз
Українців обнадіяли прогнозом на 2024 рік: зміни та події, які стануть початком великої перемоги "Лінива" закуска для любителів простої кухні: сирні трубочки з лаваша за 20 хвилин Зніміть свої гроші з карток: пенсіонерам повідомили важливу інформацію Знайдено рай для ухилянтів, туди стоять черги, а воєнкоми забули дорогу
Показати ще

Дружина заарештованого Мер'єм Куку і їх двоє маленьких дітей не залишилися забутими людьми. За словами Мер'єм, в їхньому будинку часто бувають гості, знайомі і малознайомі люди приходять підтримати морально і матеріально. Тому більше, ніж власної ситуацією, вона стурбована становищем чоловіка. Мер'єм вважає, що все це велике непорозуміння:

"Він людина зі своїми принципами, з великим серцем, він ніколи б і близько не ставився до того, в чому його звинувачують".

В'язень намагався допомогти всім, навіть якщо до нього не зверталися. Мер'єм сподівається, що всі ці звинувачення будуть зняті. Проблеми з російські правоохоронцями у правозахисника почалися давно. 20 квітня вранці по дорозі на роботу він був затриманий, а пізніше допитаний силовиками. В його будинку провели обшук.

Після цього припинилися і щомісячні зустрічі представників Кримської контактної групи з прав людини з російським главою Криму Сергієм Аксьоновим. Їм було запропоновано відректися від свого товариша, на що вони відповіли відмовою.

Дивіться: Список Сенцова. Емір-Усеин Куку

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Києві Майдан Незалежності знову перетворився на арену протестів. Люди масово вийшли на головну площу столиці, щоб підтримати політв’язня Кремля Олега Сенцова.