Уже через два тижні в Україні офіційно почне діяти безвізовий режим, а це значить, що пора подумати, як швидко і грамотно оформити документи, щоб на кордоні не трапилися неприємності. Найпопулярнішим питанням в мережі стало оформлення неповнолітнього: експерти розповіли, що потрібно зробити батькам для маленьких мандрівників.

Про це пише Сегодня.

Що з паспортом. Для тих, хто збирається найближчим часом виїхати з країни з дитиною, важливо оформити біометричний паспорт для малюка. Якщо дитині менше 16 років, біометрика видається на 4 роки: відбитки пальців потрібно здавати з 12-ти років, ставити підпис - з 14-ти. Діток старше 12 років фотографують в сервісних центрах, як і дорослих, тим, хто молодший, можна принести фото з собою. Головний нюанс, на який варто звернути увагу: з 14 років такий документ можна зробити тільки при наявності ID-паспорта. Якщо дитині 16 і більше, вона може сама зробити документ, який буде дійсний 10 років.

Експерти не втомлюються нагадувати, що з моменту настання 14-річчя без внутрішнього паспорта загранку ніяк не одержати. Тому батькам рекомендують не забувати, що середній термін виготовлення документа - три тижні: це варто врахувати при плануванні біганини по кабінетах. В усьому іншому пакет документів залишається стандартним:

  • свідоцтво про народження;
  • ідентифікаційний код;
  • квитанція про оплату послуг;
  • довідка про українське громадянство (якщо хтось із батьків іноземець);
  • старі проїзні документи (якщо такі є);

Ціна питання теж залишається колишньою: 557 гривень за виготовлення за 20 робочих днів, і 810 за термінове - 7 робочих днів.

Популярні новини зараз
На державу не розраховуйте: українцям радять подбати про пенсію самотужки Гороскоп на тиждень 4-10 листопада для всіх знаків Зодіаку: пригоди Овнів, лікарні Близнюків та пік Скорпіонів ТЦК переходять у посилений режим: скільки ще людей планують мобілізувати Тарифний нокаут у листопаді: подорожчають одразу дві платіжки
Показати ще

Правила проходження кордону. Тут правила точнісінько повторюють дорослі: на вимогу прикордонників слід пред'явити зворотний квиток, бронь на готель, наявність грошей на кожен день поїздки і пояснити мету мандрівки. До 16-ти років юні мандрівники можуть залишати країну тільки в супроводі дорослих, з 16-ти - мають право подорожувати самостійно.

Якщо дитина їде з кимось із батьків, в наборі документів повинна бути письмова згода другого з батьків, засвідчена в нотаріаті. Якщо ситуація складається так, що другий з будь-яких причин не хоче підписувати документ, питання вирішується в судовому порядку. Експерти стверджують, що головне - це довести, що поїздка добре відіб'ється на дитині і взагалі влаштовується в його інтересах. Без такого дозволу можна обійтися в разі, якщо один з батьків:

  • іноземець
  • помер
  • зник безвісти
  • позбавлений батьківських прав

Щоправда, у всіх випадках необхідно надати документ, що підтверджує це.

У випадках, коли маленькі мандрівники їдуть без супроводу сім'ї (поїздка з класом, змагання, олімпіада), необхідна письмовий завірений дозвіл батьків, в якому потрібно вказати країну та терміни поїздки. Також на кордоні можуть запросити інформацію про супроводжуючого. Якщо ж дитина їде без дорослих, практично в кожної авіакомпанії можна замовити послугу супроводу. Ціна питання - від 25 до 95 доларів, все залежить від наявності пересадок і загальної дальності польоту.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про способи економії, які дозволять дешево з'їздити в ЄС.