Зараз в Україні ще не закінчився спалах кору, але лікарі вже прогнозують, що скоро прийде нове, страшніше захворювання – дифтерія. І кажуть, що наслідки будуть набагато гіршими, ніж від кору. Ми вирішили розповісти вам, що таке дифтерія і пояснити, як уникнути цієї хвороби.

Дифтерія: яка смертність від хвороби

Дифтерія - гостра бактерійна інфекція. Збудник дифтерії - грампозитивна палочковидна бактерія Corynebacterium diphtheriae, шлях передачі - повітряно-крапельний. Якщо в країні не буде спеціальної сироватки від хвороби, помирає близько 50% хворих. Якщо вона буде, то летальних випадків буде мінімум 10-15%.

Інкубаційний період хвороби від 2 до 10 днів. Клінічні симптоми: дифтерія ротоглотки становить 90-95% всіх випадків захворювання у дітей і дорослих; у 70-75% пацієнтів вона протікає у локалізованій формі. Відразу з'являться такі симптоми дифтерії: підвищена температура тіла від субфебрильної до високої зберігається 2-3 дні. Крім цього у хворого буде нездужання, головний біль, тахікардія, блідість шкіри.

Лікування дифтерії

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

Незалежно від того, наскільки легка форма дифтерії у людини, її потрібно відразу ж госпіталізовані в інфекційну лікарню. Призначають дієту, етіотропну терапію (введення протидифтерійної сироватки), антибіотики, полоскання, дезінтоксикаційну терапію.

Терміни перебування у лікарні зазвичай залежать від форми дифтерії, але найчастіше це не менше одного тижня. А головний спосіб лікування - введення антитоксичної протидифтерійної сироватки.

Як захиститися від дифтерії

Єдиний і найдієвіший спосіб захиститися від дифтерії – це вакцинація. Схема імунізації дітей передбачає імунізацію вакциною АКДП починаючи з 3 міс життя (вакцинують 3-кратно з інтервалом 30-40 днів). Друга вакцинація проводиться в 7 років, третя в 14. А дорослим потрібно робити вакцинацію від дизентерії кожні 10 років, поки вони не досягнуть 56-річного віку.

Потрібно сказати, що зараз є невеликі спалахи дизентерії в Україні, але про епідемію говорити ще занадто рано кажуть лікарі.

Дивіться: Кір вже тут! Чекаємо на дифтерію... - Доктор Комаровський

Тепер ви знаєте, які перші симптоми дизентерії, як від неї лікуватися і як можна уникнути хвороби.