Ситуація на валютному ринку України влітку буде спокійною, але з серпня-вересня поновляться девальваційні процеси. Такий прогноз дав економічний експерт Віктор Скаршевський.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"З серпня-вересня девальваційні процеси в Україні не просто поновляться, як в 2016 і 2017 роках, але і глибина девальвації гривні може бути набагато більш значною", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
За словами Скаршевського, починаючи з вересня, підготовка до опалювального сезону, збір врожаю, тенденція до збільшення світових цін на нафту та природний газ, можливе зниження цін на метал і руду, призведе до того, що попит на валюту почне перевищувати її пропозицію.
"Додамо до цього додатковий фактор – вихід спекулянтів-нерезидентів із ОВДП для фіксації прибутку, що ще більше збільшить попит на валюту", - зазначив експерт.
Також Скаршевський назвав причини зміцнення гривні в лютому-травні цього року, серед яких сезонність, високі світові ціни на метал, руду і зерно, а також приплив спекулятивного капіталу на ринок ОВДП.
"Простіше кажучи, з лютого пропозиція валюти істотно перевищувала попит на неї. Користуючись нагодою, Нацбанк з початку року викупив на міжбанківському валютному ринку 1,2 мільярда доларів. У минулому році за той же період Нацбанк викупив валюти в 2 рази менше – всього $530 млн", - додав Скаршевський.
Нагадаємо, національна валюта України за офіційним курсом НБУ в першому кварталі 2018 зміцнилася до долара на 5,4%. Державний бюджет України на 2018 рік передбачає середньорічний курс гривні близько 29,3 грн/дол. і курс на кінець року – близько 30,1 грн/дол.
Згідно з даними опитування НБУ в першому кварталі 2018 року, більшість представників українського бізнесу прогнозують обмінний курс гривні до долара в наступні 12 місяців у межах 28-31 грн/дол. Історичний мінімум курсу української гривні до долара був зафіксований в лютому 2015 і склав 30,01 грн/дол.
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що українцям піднімуть зарплату, але пощастить не всім.