Російські фінансові установи продовжують обходити українські санкції. Яскравим прикладом тому став колишній Русский Стандарт, а нині – Форвард Банк, який надалі продовжує "вибивати" борги.

Санкції проти нього керівництво НБУ ввело ще навесні цього року – банку взагалі заборонили працювати в Україні. Проте, регулятор залишив лазівку обходу це розпорядження для банків із приватним російським капіталом, або тих, хто має інвесторів в РФ. А цими банками виявилися "Альфа Банк" та Форвард Банк.

Свою роботу установа почала десять років тому як Банк Русский Стандарт Україна, а в РФ була заснована у 1999 році місцевим бізнесменом, власником торгівельної марки алкоголю "Русский Стандарт" Рустамом Таріко.

Саме у 2006 році банк почав набирати активну базу клієнтів для кредитування, які навіть не підозрювали, що на них чекає. Згодом вони перетворилися на жертв колекторського свавілля.

"Погрожували відрізати руку. У вересні 2014 року жительку Новосибірська почали дошкуляти співробітники банку "Російський стандарт". Вони вимагали повернення боргу її матері в розмірі 158 тис. Рублів. Після першої ж розмови з "вибивателі боргів" жінка звернулася в банк, який підтвердив, що вона не є стороною договору і не зобов'язана виплачувати борг ... З часом "вибивали" ставали все нахабніше. В ході одного візиту вони пообіцяли відрізати жінці руку, а борг продати особам чеченської національності, натякаючи на те, що вони не будуть церемонитися з нею або її малолітньою донькою", - зізнаються колишні клієнти.

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

За рахунок цього Таріко став олігархом, адже його статки зросли до 500 мільйонів доларів. Пізніше він вимагав від громадянина України сплатити неіснуючий борг по кредиту. І в своїх вимогах був досить наполегливим.

Після заборони російських банків і за умови агресії Росії проти України, здавалося б російський бізнес мав би поводитися досить акуратно у нас в країні. Але це не так.

Згідно з інформацією НБУ, станом на початок червня цього року всі «дочки» російських банків в Україні зазнали істотних збитків. Винятком не став і Банк Форвард. Він втратив 198,3 млн. грн.

Існують припущення, що це могло бути пов'язано із російської агресією проти України: тоді наші співвітчизники масово відмовлялися від послуг установи.

Але в багатьох випадках зробити це не так вже й просто. Банки не відпускають своїх клієнтів і, не завжди, це відбувається за рахунок поліпшення умов. На жаль, є багато випадків, коли в хід ідуть погрози, штрафи, необгрунтовані звинувачення.

Банк Форвард не з змінює традиціям Банку Російський Стандарт. Як зазначено на сайті організації "Антиколлектор" ще два роки тому: "борги по кредиту готівкою Форвард банку (банку Російський стандарт) - одна з найбільш популярних скарг при зверненні за юридичною допомогою ... Не рідкісні випадки, коли банк "ненавмисно" знімає з кредитної картки клієнта оплату за не замовлені послуги (наприклад, самостійно страхує власника картки на випадок втрати роботи).

Частенько зі скаргами звертаються клієнти, які жодного разу не скористалися кредитною карткою, але раптом дізнаються про прострочений борг, що утворився в зв'язку з незрозумілим списанням коштів з рахунку".

Кількість невдоволених обслуговуванням останнім часом зросла – це видно по відгуках. Подібний випадок описав мешканець окупованих територій. За його словами, співробітники банку відверто йому погрожували:

"Прийшов сьогодні повідомлення з номера 0933246921« Ваша справа буде передана до МГБ ДНР / ЛНР. Вас рік просили оплатити. Вибирайте самі: або сьогодні від Вас надходить мінімум 500 грн за кредитом раніше ПАТ Банк Русский Стандарт або будете мати справу з органами влади. Реквізити не змінилися. Хай щастить".

При цьому керівництво банку запевняє: жодного разу не погоджувалося на співпрацю із терористичними організаціями. Але яким чином тоді банк може передати справи в МГБ самопроголошених республік? Питання залишається без відповіді. У банку лише відписали клієнту, що таке спілкування неприпустимо і, вони проведуть розслідування.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям порадили, як правильно класти гроші на депозит та не витратити їх завчасно.