У кризовому комітеті при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості підписали документ щодо припинення заходів для економії блакитного палива, аргументуючи "завершенням кризової ситуації".

На своїй сторінці у Facebook це підтвердив радник міністра енергетики Максим Білявський:

"Кризовий комітет при Міненерговугілля щойно прийняв рішення оголосити про завершення кризової ситуації, перехід в штатний режим роботи з 7 березня 2018 року", - зазначив він.

Відомо, що тимчасове обмеження на споживання газу через нестачу ресурсів в 15-20 млн кубів на добу ввели з 2 березня, що передбачав Національний план дій. Всі провідні газові компанії переводилися на мазут, це означало також повну зупинку роботи в дошкільних навчальних закладах, школах і вищих навчальних закладах терміном до 6 березня включно.

Популярні новини зараз
Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів
Показати ще

Крім того, представники відомства попросили виробничі об’єкти переглянути попереднє використання ресурсів з метою їх подальшої економії.

Але російський монополіст практично в останні хвилини до поставки повідомив про зміну рішення: "Газпром" офіційно знизив на 20% тиск у газопроводах на своєму боці системи і звів до мінімуму продаж газу іншим клієнтам.

Згодом "Нафтогаз" і польська нафтогазова компанія PGNiG підписали контракт про термінове постачання газу. Наступного ранку Міненерго запропонувало відновити навчання в школах і ВУЗах з 5 березня.

Дивіться: Газпром вирішив розірвати контракти з Нафтогазом

Як повідомляв портал "Знай.ua", заступник голови МЗС Олена Зеркаль висловила думку, що програш "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі для російської сторони був практично "ляпасом" від України. Саме з цієї причини з'явилася доволі гучна заява монополіста РФ щодо розриву попередніх домовленостей. Мова йде про скасування контракту на постачання та транзит блакитного палива з "Нафтогазом". Втім, загальна процедура триватиме доти, поки не закінчиться дія попередньої угоди. Днями головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко запевняв: українська компанія справді може погодитися на черговий судовий розгляд у Стокгольмському арбітражі, якщо справа стосується зниження тарифної ставки.