Хліб в Україні подорожчає вже через кілька тижнів. Вартість звичайного батона може вирости на 3-5 грн. У середньому ж ціна на хліб зросте на 25-30%.

Подорожчання хліба пов’язане з поганим цьогорічним урожаєм, що є загальносвітовою проблемою у 2018 році. Про це розповів директор компанії "Агро-Центр" Дмитро Соломчук у комнтарі "Обозревателю".

"Хліб уже починає дорожчати, і він підніметься у ціні в найближчі два тижні. Мінімум подорожчання буде на 25-30%. Проблема поганого врожаю - загальносвітова. Погодні умови в Україні були складні, експортні ціни піднялися. Якщо взяти східну Україну, то урожай був маленьким, західна частина країни постраждала від рясного дощу. Плюс до всього, у нас за останній тиждень подорожчав газ на 1 тис. грн. Зараз для виробників він коштує 11 тис. грн", - вважає Соломчук.

Крім того, подорожчає до кінця літа і борошно.

"Борошно за 2 тижні подорожчало, було 6,20 грн, зараз 7.50 грн. Найближчим часом може ще подорожчати, деякі виробники називають цифру 9.90 грн за кілограм", - пояснив Дмитро Соломчук.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: кому треба готуватися до ВЛК НМТ 2024: абітурієнтам розповіли, кому не світить вступ до ВНЗ ПриватБанк скасував плату за важливу послугу: до кінця року не візьмуть жодної копійки Відмова від повістки – не порушення? Суд розповів, хто буде правий
Показати ще

Нагадаємо, українські пекарі прогнозують дефіцит якісного зерна для виробництва борошна.

При цьому аграрій нарікає і на нові види хліба, які поступово витісняють звичний батон. Як показує статистика, українці стали менше їсти звичайного хліба.

"Потрібно дивитися конкретно на регіони. Дуже велика конкуренція в окремих областях, а сам попит на хліб дуже впав. Нові тенденції щодо хлібопродукту впливають на ринок. Зараз модно їсти гречаний хліб, чіабатту, крафтовий хліб, дорогу випічку", - запевняє Соломчук.

Нагадаємо, експерт розповів, де в Україні найдоступніша молочка.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, на що українці витрачають найбільше грошей.

Також "Знай.ua" писав, що пасічники скаржаться на катастрофічне падіння цін на мед - оптовики в середньому по Україні пропонують виробникам продавати продукцію по 27 гривень за кг.