Депутати готують нові закони для комунальної сфери, в яких вбачаються ознаки політичної корупції.

Про це заявили експерти, пише Politeka.

Раніше парламент затвердив закон "Про ринок електроенергії", який розділяє поточну схему єдиного циклу виробництва-споживання електроенергії та розрахунків за неї.

Зокрема, раніше держкомпанія Укренерго купувала всю вироблену в країні електроенергію за різними тарифами (у ТЕС, АЕС, ГЕС, сонячних і вітрових станції), а потім продавала споживачам за єдиним тарифом через обленерго. Тепер же таку зрівнялівку скасували і провели ринкову реформу: зі схеми викинули Укренерго. Згідно з новими правилами, виробники можуть продавати електроенергію за ринковими цінами і самостійно обирати клієнтів.

При цьому, на думку аналітиків, тепер більш дешеву електрику АЕС і ГЕС почнуть продавати оптом за кордон, в Євросоюз: при собівартості в 2-3 євроцента на неї "заламають" у кілька разів більшу ціну. Ще одним основним покупцем стануть українські промпідприємства, що купують електрику оптом.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Показати ще

А ось населення буде змушене платити за дорогу електрику теплових, сонячних і вітрових станцій, які належать приватним компаніям (переважно ДТЕК Ріната Ахметова).

Таким чином, реформа енергоринку призведе до того, що тарифи для населення буде встановлювати не державний регулятор, а олігархи, які отримали повну свободу дій.

Крім того, уряд змінює політику і щодо субсидій на оплату ЖКП. У 2015 році їх роздавали всім охочим (їх отримують 7,6 млн сімей, 43% населення), проте останнім часом влада все частіше говорить, що кількість субсидіантів незабаром різко зменшиться (до 5 млн).

Крім усього цього, відповідно до законопроекту "Про житлово-комунальні послуги", прийнятому у першому читанні, українців почнуть не лише штрафувати за борги за комунальні послуги, але і заарештовувати банківські рахунки боржників. Причому попередньо повідомляти про це ніхто не збирається, процедура буде автоматичною.

У другому читанні законопроект ще не прийняли, його відправили на доопрацювання.

Як повідомляв портал "Знай.ua", на думку економіста Олександра Пасхавера, соціально-економічна модель, яка склалася в Україні, є мережею олігархічних монополій, і якщо її зруйнувати в один момент, то на країну чекає економічний і соціальний колапс.