З дитинства кропива асоціюється у нас з неприємними відчуттями і печінням під час зіткнення з тілом. Виявляється, це противне рослина містить безліч речовин, які нам потрібні для життєдіяльності.

Після зими наш організм вимагає поповнити вітамінний баланс. Кропива містить вітаміни В, С, Е, К і каротин, які здатні відновити наш організм.

Кропива відновлює нервову систему, має жовчогінну та протизапальну дію, прискорює роботу шлунка. В кропиві міститься хлорофіл, який нормалізує обмін речовин, покращує роботу серцево-судинної і дихальної систем.
Медики назвали кропиву диво-травою, яка позитивно впливає на багато органів і насичує корисними речовинами.

Кому не можна вживати
Існує і протипоказання до застосування лікарської трави. Поєднання корисних речовин в кропиві сприяє збільшенню кількості гемоглобіну і еритроцитів в крові. Людям, страждаючим варикозним розширенням вен, які перенесли інфаркт або інсульт не рекомендується вживати кропиву у великих кількостях. Медики так само застерігають обійтися без чудо-трави вагітним і алергікам.

Популярні новини зараз
Тариф 7,96 грн/куб діятиме не для всіх: кому доведеться платити більше Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати Абонентам Київстар та Vodafone дали важливі інструкції: інакше вигідного тарифу не бачити Нові тарифи на воду та каналізацію: за кожен кубометр – 86 гривень
Показати ще

Як вибрати
Найкориснішою вважається кропива дводомна, висотою від 70 см з великими і довгастим листям. У підстави листя повинні бути серцеподібної форми, по краях крупнозубчаті. Збирати траву краще в листяних лісах, по берегах водойм і ярів. Жовте листя на кропиві говорять про те, що рослина чимось хворіє, тому її краще не збирати.
Її можна заварювати як настоянку, додавати в чай, страви. На зиму можна висушити для себе певну кількість лікарської трави і вживаючи цілий рік ви зможете насичувати себе корисними речовинами.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що протеїнові коктейлі це безпрограшний варіант, якщо ви боретеся із зайвою вагою. У більшість соків додають цукор, тому соки краще замінити на протеїнові смузі, які багаті клітковиною та білком.