У соцмережах опубліковані кадри вчорашнього місячного затемнення, яке спостерігали Одесі. Незважаючи на похмуру погоду, деяким щасливчикам все-таки вдалося побачити незвичайне природне явище. Це найтриваліше місячне затемнення за останні 100 років. Максимальна тривалість склала 103 хвилини. При цьому Місяць не зникла повністю, а забарвилася в червоні кольори.

Крім цього на небесному обрії поряд з Місяцем можна було спостерігати яскравий Марс, який наблизився максимально до Землі на відстань 60 млн кілометрів і став добре видно навіть неозброєним оком.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", з вечора 27 липня до близько 2:00 суботи українці за найдовшим місячним затемненням ХХI століття.

Побачити унікальне явище можна було неозброєним оком - місяць став не просто повним, а й червоним, по-справжньому кривавим від сонячного світла.

Потім на небі можна було побачити ще і Марс, який наблизився до Землі.

Популярні новини зараз
Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

В Україні затемнення можна було спостерігати з будь-якого регіону. У Києві його не було видно через хмари, але побачили криваву місяць, зокрема, у Львові, Маріуполі та Херсоні. Наступні затемнення можна очікувати 21 січня і 16 липня 2019 року, 10 січня, 5 червня і 5 липня, 30 листопада 2020 року.

Нагадаємо, знімки повного місячного затемнення зробили більшість жителів поланети, які спостерігали за унікальним явищем. Але на жаль мало хто з нас може похвалитися фантастичним знімком зробленим з космічної станції.

Так, німецький астронавт Олександр Герст, який на даний момент знаходиться на борту Міжнародної космічної станції, зробив, знімок місячного затемнення, яке жителі Землі могли спостерігати в ніч на 28 липня. Знімки були опубліковані на сторінці астронавта в Twitter.

Варто відзначити, що дане місячне затемнення наутривалішимв поточному столітті: його тривалість склала 103 хвилини при максимально можливій ​​тривалості затемнення в 108 хвилин. Побити цей рекорд зможе затемнення яке відбудеться аж у 2123 році, яке триватиме 106 хвилин. Тривалість усіх фаз затемнення склала шість годин 14 хвилин.