Коли купуєте м'ясо у магазині, не соромтеся запитувати сертифікат – зараз це, як виявилося, вже не забаганка, а нагальна необхідність. Все тому, що 90% українських ферм під час вирощування тварин використовують антибіотики у величезних кількостях.

Небезпечне м'ясо

Знайти такі речовини аналіз допоможе практично у всіх видах продукції, популярної серед покупців: курятині, свинині, яловичині, у м'ясі індика і кролика. Це стало частиною промислового і навіть домашнього вирощування тварин.

Раз на чотири дні одна дитина в Україні помирає від пневмонії, котра лікуванню не піддається. Тваринам дають ті ж самі препарати, що й людям – вони відносно дешевші. На відміну від західних країн у нас вони у вільному доступі.

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

Використовувати антибіотики дозволено тільки у виняткових ситуаціях – наприклад, для профілактики хвороб. Виявляється, пеніцилін прискорює зростання тварин до 30% в масі. Навіть звичайне загноєння при подряпині може стати смертельним.

Вплив антибіотиків

Будь-який лікар підтвердить, що антибіотики – останнє, до чого варто звертатися у випадку хвороби. Частина бактерій помирає в організмі, але інші беруть гору. На державному рівні фермерами-порушниками практично не займаються, за цей час виникли 30 видів ліків, котрі вони застосовують для тварин. Перевірка на наявність концентрату можлива тільки після надходження скарги – тобто ймовірність покарання одна на сотню випадків.

Крім того, доведеться оплатити недешевий лабораторний аналіз на встановлення перевищення норми. Якщо це буде доведено, виробник зобов'язаний відкликати партію продукції, заплатити штраф.

Дослідити один шматок м'яса на один антибіотик коштує в середньому кілька тисяч гривень. Якщо їх близько 30, то це вже тисячі гривень.

Тобто, заощадивши на їжі, ви можете витратитися потім на лікування. Тому уважно дивіться, що саме ви берете із полиці в магазині.

Дивіться: українські підприємства безперешкодно використовують для тварин антибіотики

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні найближчим часом суттєво зростуть ціни на м'ясо. При цьому подорожчання буде проходити нерівномірно, кожен місяць буде додаватися по гривні - по дві, а в певні місяці навпаки, може знижуватися.