У п'ятницю, 1 червня, Національний банк України (НБУ) оприлюднив нові валютні ставки. Дві найбільш ходові валюти в Україні, не рахуючи державної - долар і євро - знову дорожчають. Про це повідомляють ЗМІ.

Ціна за 1 дол. тепер становить 26 грн 14 коп. Порівняно з минулим днем вартість американської валюти в Україні виросла на 5 коп.

Більш різкий стрибок валютної ставки чекали грошові одиниці Європейського союзу. 1 євро тепер можна обміняти на 30 грн 40 коп., що на 24 коп. дорожче. Таким чином валютна ставка євро всього за один день зросла майже на 0,8%.

Нагадаємо, на початку тижня Національний банк України знизив офіційний курс гривні по відношенню до іноземної валюти. Так, американська валюта подорожчала, а європейська втратила в ціні.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Офіційний курс гривні до американської валюти був встановлений на рівні 26,14 грн/дол., йдеться на сайті НБУ.

Таким чином, долар у порівнянні з попереднім робочим днем подорожчав на 4 коп.

У той же час курс євро впав на 9 коп. - до 30,52 грн/євро.

Крім того, прихильники і противники співпраці з МВФ в Україні завжди ділилися на дві групи: ті, хто "за" через причину того, що черговий транш "пече стегно" і дозволяє "шаркнути по душі", і ті, хто "проти", тому що їм не перепадає.

Реального дискурсу щодо співпраці з МВФ і оцінки того ефекту, який Україна отримує від нього, як не було, так і немає. Ну або майже немає. Фінансовий аналітик Олексій Кущ спробував заповнити цю глибоку лакуну.

Корейці, наприклад, із виділеною їм суми в більш ніж 40 млрд дол., витратили тридцять млрд і всі повернули достроково. Процедуру фінальної транзакції з погашення боргу перед фондом у Туреччині перетворили в ТБ-шоу: прем'єр перед телекамерами урочисто натиснув на клавішу в банку, підтверджуючи платіж. Надалі, Туреччина позичальника фонду перетворилася на його кредитора.

У нас із МВФ зовсім інші, можна сказати, серйозні стосунки, коли шлюб на все життя. Враховуючи, що фонд – це швидка допомога для ринків, що розвиваються, пацієнт "українська економіка" вже довгі роки знаходиться в реанімобілі і ніяк не хоче переходити в палату стаціонару.

Дивіться сюжет про валюту

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", долар і євро трохи отетеріли.