Ви все ще думаєте, чим заплатити за нову комуналку та як вижити у цій країні? Повірте, ваші проблеми у порівнянні із їхніми – ніщо, та й самі вони вже давно стали суттєвим тягарем не для одного українського міста.Протягом останніх кількох років значно виросла кількість осіб, котрі не мають даху над головою, найгірша статистика поки що у Києві.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБезхатьки в Україні: тотальне "нашестя"?
Згідно даних департаменту соцполітики КМДА, у центрі обліку безхатченків, де таким громадянам відновлюють і видають документи, надали допомогу +1258 людям, а за 2017 рік - 1555. Але, як виявилося, далеко не всі звертаються за допомогою, а це значить, що таких людей може бути в рази більше.
Очільник інституту реформ і розвитку Києва Олександр Вовченко зазначає: кількість людей без певного місця проживання може досягати близько 100 тисяч:
"Тільки біля станцій метро можна нарахувати більше ніж півтори тисячі осіб. Якщо раніше ці люди влітку виїжджали в Крим і Одесу, то зараз багато хто залишається в Києві. Частина з них приїхала зі Сходу", - підкреслив експерт.
Популярні новини заразПенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяцяПоказати ще
Сподіватися, що на вулицях міст їх поменшає найближчим часом не варто. І причини тому добре відомі і зрозумілі кожному із вас - війна, постійне зростання цін і занадто низький рівень доходів.
Будьте обережними, адже серед безхатьків чимало шахраїв, людей, яким простіше лишитися спати на вокзалі, чи ринку, аніж йти працювати. Вони можуть просити гроші на ліки, а отримавши бажане, одразу ж спустити їх на спиртне у найближчому кіоску.
Під виглядом різних махінацій в декого відібрали житло. Кияни постійно скаржаться, що бездомні не тільки влаштовують спальне місце в парках, скверах і на вокзалах, але вже і окупують центральні вулиці. Приміром, як тротуар на вулиці Басейній, де вечорами розпивають алкоголь і чіпляються до перехожих.
Ставлять в провину бездомним і пожежі в покинутих будівлях, де вони ночують. У КМДА стверджують, що роблять для таких людей все можливе. У зимовий період (з 1 грудня до 1 квітня) їх забезпечують гарячим харчуванням, теплими речами, відкривають пункти обігріву, надають медичну допомогу. Але для вирішення проблеми потрібно підходити глобально, наприклад, відкрити на околиці столиці або в містах-супутниках спеціальний центр, де бездомні змогли б переночувати, отримати харчування, юридичну допомогу при необхідності.
Дивіться: як безхатько став бізнесменом?
Нагадаємо, Світовий банк оприлюднив статистику бідності в Україні.
Як повідомляв Знай.ua, уряд відзвітував щодо показників зарплат у різних регіонах. Також Знай.ua писав, співак Шура розповів про своє нелегке життя безхатька.