З першого липня співпрацю з Національною службою здоров'я України почнуть більше сотні медичних установ.

Цю інформацію повідомила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"149 медустанов первинки в 22 областях України починають роботу з НСЗУ! Це установи першої хвилі — тих міст, районів і громад, які добре підготувалися до змін", — заявила чиновниця.

Відомо, що договори між обраними установами та НСЗУ були укладені до 5 червня. Вже з початку липня вони будуть фінансуватися за новою схемою. Ці установи першими отримають гроші за кількість прийнятих пацієнтів. 8 мільйонів українців обслуговуються у таких медичних установах, пише "Политека".

"На 149 закладів, з якими сьогодні укладені договори на друге півріччя буде виділено близько 1,5 млрд грн. Інші заклади охорони здоров'я, як і раніше, будуть надалі фінансуватись через механізм субвенції", - зазначила Супрун.

Популярні новини зараз
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ "Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Відомо, що в першу хвилю потрапили всі київські медустанови, кількох обласних центрів (Вінниця, Полтава і Черкаси) і великих міст (Кривий Ріг і Кременчук).

На сайті служби протягом п'яти днів буде опублікований список медустанов, які вже уклали договір з НСЗУ.

"З 1 липня вони почнуть працювати за новими правилами. Вперше сімейні лікарі, терапевти і педіатри мають чіткий перелік послуг, які вони повинні надавати, а держава буде оплачувати ці послуги згідно з встановленим тарифом і коригувальним коефіцієнтом", - додала чиновниця.

В кінці липня почнеться друга хвиля підписання договорів з медичними установами первинної ланки.

"Для того, щоб підписати договір з НСЗУ і отримувати фінансування за новою моделлю, медустанови повинні стати комунальними некомерційними підприємствами, підключитися до електронної системи охорони здоров'я і підписувати декларації пацієнтів про вибір лікаря первинної медичної допомоги. До кінця року договори повинні підписати всі заклади первинки", - підсумувала Супрун.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", як відомо, людей з підозрою на інсульт потрібно терміново госпіталізувати, і ні в якому разі не чекати, поки симптоми пройдуть самі.

Якщо у людини раптово змінилася мова, перекосило обличчя або почали відмовляти руки і ноги на одній половині тіла, варто негайно зателефонувати на "103", написала на своїй сторінці у Facebook в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.