Верховна Рада України 19 жовтня прийняла законопроект №6327 про медичну реформу. Згідно зі статистикою, "за" реформу проголосували 240 депутатів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩо ж чекає на українців? У цьому розібралася "Страна".
Реформа передбачає розподіл медичних послуг на три види: повністю безкоштовні, частково оплачувані державою (так звана сооплата) і платні.
Безкоштовна медицина - на первинному рівні
Після вступу в силу медичної реформи безкоштовною залишиться невідкладна допомога, первинна медична допомога, паліативна допомога.
Для ветеранів зони АТО додатково безкоштовно покриють лікування бойових поранень.
Повний пакет безкоштовних послуг щорічно прописуватися новим органом - Національною службою здоров'я і затверджуватися Кабінетом міністрів.
Пологи і апендицит - за співоплатою
Другий вид послуг - співоплата, коли частину оплачує держава, іншу частину - пацієнт.
Платними будуть ті медичні послуги, які не будуть покриватися державою і входити в гарантований пакет.
Подібних списків ще немає.
На сьогоднішній день відомо, що на співоплату буде винесений так званий "другий рівень" – це огляди, операції (наприклад, видалення апендициту), пологи.
Що стосується допомоги при вагітності та пологів, то, в результаті, була затверджена така концепція: неускладнену вагітність буде безкоштовно спостерігати сімейний лікар. У разі ускладнень вузькоспеціалізована медична допомога гінеколога буде надаватися за принципом співоплати.
Повністю за гроші
На повністю оплачуваний пацієнтом рівень винесуть всю вузькоспеціалізовану медицину (так званий "третій рівень"): травматологію, кардіохірургію, нейрохірургію і т. д.
Медичні маніпуляції будуть коштувати десятки тисяч гривень.
Дивіться сюжет про медреформу
Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Верховна Рада підтримала фінансування медичної реформи.