За останній завершений квартал, з січня по березень, банки встигли отримати від українців майже 9 мільярдів гривень. Чистого прибутку - 8,7 млрд, і цей показник втричі перевищує суму в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.

Про це йдеться в травневому випуску "Оглядач банківського сектора", який опублікував Національний банк України.

Як наголошується, такий фінансовий результат пояснюється значним скороченням відрахувань у резерви, що стало результатом покращення фінансового стану позичальників та завершення реструктуризацій низки проблемних кредитів.

"Очікується, що банківська система нарощуватиме прибутковість і надалі завдяки покращенню операційного результату та дальшому скороченню відрахувань до резервів", – йдеться у повідомленні.


Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще

Також наголошується, що у першому кварталі банки почали перехід на МСФЗ 9.

"Зниження власного капіталу у зв’язку із переходом на новий стандарт значною мірою було компенсовано прибутком банківського сектору у першому кварталі", – повідомляє регулятор.



"Адаптація до нового стандарту триватиме до кінця поточного року. Відображені у звітності за перший квартал результати банків є попередніми, у подальшому їх буде відкориговано", – говориться в повідомленні пресс-служби.

Нацбанк презентував нові монети


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що ПриватБанк виділив окрему групу кредитів, які "не працюють", а це майже шість мільярдів гривень, які видавали ще до того, як фінустанову націоналізували, тобто до 19 грудня 2016 року.

Ми також писали про те, що Національний банк України підготував спеціальний "чорний список" для злісних неплатників. Кожен український банк повинен поповнювати список, а боржники більше не зможуть розраховувати на кредит. Саме такі нововведення прописані в свіжому законі про кредитному реєстрі. Подібне практикують у багатьох країнах, головне їхнє завдання - максимально зменшити кількість проблемних кредитів. Як тепер буде працювати кредитний реєстр в Україні і хто стане "персонами нон грата" в банках, давайте дізнаватися разом.