У Лисичанську і Сєвєродонецьку техногенна катастрофа регіонального рівня.

Лисичанськ і Сєвєродонецьк з учорашнього дня накрив смог від пожежі на технологічному ділянці хімзаводу "Азот" – очисні "Лісова дача".

Про це повідомив депутат міськради Лисичанська Віталій Шведов, - пише Politeka.

За словами Шведова, горить ділянка поховання відходів і звалище.

"Горить технологічна ділянка Азоту очисні Лісова дача. Там захаращення, звалище, як все правильно писали, що запах, як зі звалища", – повідомляє Шведов.

За словами депутата міськради, цю територію повинна обслуговувати пожежна частина "Азоту", але там в підрозділі залишилася всього одна машина, оскільки пройшло масове скорочення через відсутність фінансування.

"І таким чином третю добу горить територія, область скидає на місто, місто на Азот, а воно горить і три міста в диму труяться", – обурюється депутат.

Як стверджує Шведов, підрозділи МНС не можуть між собою розібратися, хто повинен гасити це загоряння, сьогодні на місце повинна виїхати комісія вивчити питання.

"Не скрізь є можливість під’їзду до вогнищ загоряння, тому, зіб’ють куди доїхали, і горіння триває. Ситуація носить техногенний характер регіонального масштабу і виникла через "перештурхування" проблеми один на одного пожежних, які не погасили відразу і упустили ситуацію. А тепер, не можете вирішити самі проблему, залучайте сили центральних підрозділів МНС", – розповів Шведов.

За словами депутата, з тим масштабом, який є на сьогодні, гасити доведеться як мінімум тиждень.

"А екологічні служби сидять і теж мовчать у них мораторій на всі що ні проплачено, а повинні були в перший же день відреагувати. А за це треба притягати до відповідальності і не клерків, а керівників, які допустили виникнення такої ситуації", – підсумував Шведов.

Можливо, справа б і зрушилася з мертвої точки, якби областю не керував "губернатор-гастролер", адже це його пряма задача тримати на контролі такого роду проблеми.

Але, тим не менш, у Юрія Гарбуза повнісінько інших, більш важливих, справ. Пополювати, приміром, або годинник нові Ulysse Nardin прикупити майже за мільйон (хронометр губернатора коштує близько 30 тисяч доларів США).

"Ось так і живемо. Люди голодують, а у чесного Гарбуза годинник майже за мільйон гривень. Злодій і позорище – ось і весь наш губернатор!"- відреагували жителі Луганщини на обновку Гарбуза.

Юрій Гарбуз був призначений на пост луганського губернатора в квітні 2016 року. Він змінив на посту Георгія Туку, який був переведений на посаду заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

Віталій Шведов на своїй сторінці в Facebook оприлюднив офіційну відповідь Луганській військово-цивільної адміністрації про кількість відряджень і лікарняних, які взяв Юрій Гарбуз за останні півтора року.

У 2016 році, починаючи з травня, Гарбуз не був на робочому місці 198 днів (70 вихідних і 128 днів був відсутній) з 245 днів, а відпрацював всього 47 днів.

Нагадаємо, Україні напророкували страшне нещастя.

Як повідомляв раніше "Знай.ua",  міністр заявив про жахливу катастрофу в Україні, і це не Чорнобиль і не Донбас.

Також "Знай.ua" писав, що в селі Новгородське Донецької області може прорватися відстійник відходів Торецького фенольного заводу, що спричинить за собою евакуацію декількох тисяч місцевих жителів і серйозну екологічну катастрофу в регіоні.