Найближчі два роки Україна перейде у досить складну економічну фазу, як стверджують експерти МВФ. Головні загрози – повільне зростання ВВП, прискорення темпів інфляції та нестача грошей (навіть після підвищення мінімальної зарплати).

Прогнози Світового банку

Економічний підйом для України закладений на досить низькому рівні: на 2019 рік – з 4% до 3,3%, зберігли прогноз в 3,2% на 2018 рік. Припускають, що за 12 місяців інфляція сягне 11% замість раніше прогнозованих 10%, а в 2019 році вона знизиться до 10%. Цього року також збільшиться і дефіцит платіжного балансу, вважають в МВФ, причому набагато – до 3,7% ВВП замість запланованих 3% (приблизно на 15 млрд грн), а в 2019 році він складе 3,5%.

Бідність в Україні

Популярні новини зараз

Яке літо, така і мода: харків'янка розгулювала по метро в одній рваній штанині

Закоханий Дантес розтанув перед Дорофєєвою в міні-бікіні: "Рецепт кайфового дня"

Страва Олі Полякової довела до істерики Надю Мейхер на "МастерШеф. Селебріті": Ектор знайшов багато олії

Зірка "Дизель шоу" Булітко згадала свій ніжний танець з Чапкісом: "Останній вальс"

Показати ще

Швидко змінили свої попередні оцінки в Кабміні та НБУ: уряд прогнозує інфляцію всього 6,5%, ВВП зросте на 3,6% (у номінальному вираженні 3,734 трлн грн), середньорічний курс гривні буде 30,5 грн/$. Регулятор прогнозує сповільнення зростання ВВП України в 2019-2020 роках до 2,9%, але низьку інфляцію – всього 5,8%.

Чого очікувати українцям?

Економісти не плекають марних надій, навіть попри підвищення зарплат. Подорожчання товарів та послуг вони, на жаль, не перекриють. Відомо, що за підсумками першого кварталу треба підвищити мінзарплату відразу на 10%, або до 4100 грн, при тому що ціни зросли лише на 3,5%, а квартальний держбюджет за доходами недовиконано на 6 млрд грн.

ВВП на душу населення: дані Мінфіну

Це серйозний привід для фонду сумніватися у подальшій фінансовій підтримці України. Врятувати може хіба що експорт, адже на світовому ринку зберігається високий попит на вітчизняні товари.

Вічні боржники

Фраза "віддавати будуть онуки" більше не звучить, як анекдот. За даними Мінфіну, всі борги Україні віддавати ще до 2045 року, але при цьому за умови, що влада більше не позичить ні копійки. Теоретично, але не зовсім реально. Поки що зовнішній і внутрішній борг - понад 3 трлн грн, в тому числі понад 1 трлн грн – зовнішній борг, який треба віддавати у валюті.

Зовнішній борг України

За нинішнім курсом це майже $40 млрд, або по $1000 на кожного українця.

Дивіться: Якою буде економіка України в 2018-му? Думка експертів

Як повідомляв портал "Знай.ua", згідно економічних прогнозів, наступні кілька років українська економіка буде далека від стабільності. Перший удар по ринку – поступове подорожчання цигарок та алкоголю, разом із тим інфляція буде уповільнюватися, а курс долара подолає позначку в 30 гривень.