Наступні кілька років українська економіка буде далека від стабільності. Перший удар по ринку – поступове подорожчання цигарок та алкоголю, разом із тим інфляція буде уповільнюватися, а курс долара подолає позначку в 30 гривень.

Прогнози на 2019-2021 роки

Розраховувати на отримання "дешевого" кредиту чи стабільні недержавні фонди для пенсіонерів не варто, доки рівень інфляції не знизиться до 10% на рік. Тривалий час в НБУ використовують "політику інфляційного таргетування" - облікову ставку підвищували двічі для того, щоб знизити зростання цін.

За розрахунком Кабміну, наступного року показники утримаються до 6,5%, тоді як у 2021-му можуть сповільнитися до 5,6%. Але це тільки в теорії. Дається взнаки і девальвація гривні: 31,8 грн / $ до 2021 року. Сама по собі вона не вважається суттєвою проблемою, а швидше вплив на реальні прибутки українців, котрі після перерахунку значно знизилися.

Валютні показники на 2018 рік

Популярні новини зараз

Щасливий Горбунов повідомив про поповнення у родині - "Нас вже четверо!"

Філіп Кіркоров на "Євробаченні" попався на плагіаті України: "Сукня Ані Лорак, стиль Лободи"

На місто-розсадник коронавірусу Ухань обрушилося потужне торнадо: сотні поранених, загиблих шукають з собаками

Тіна Кароль їде в Білорусь на "Слов'янський базар", від якого відмовився Олег Винник

Показати ще

Приміром, наступного року середній курс долара буде на рівні 30,5 грн / $, а в 2020-м - 31,8 грн / $. За цей же період ВВП збільшиться з 3,7 до 4,6 трлн грн. У 2019 році зростання складе 3,6%, в 2020-м - 4%, в 2021-м - 6,3%.

Податки та ціни

В рамках чинної податкової політики, до європейського рівня "дотягнуть" перш за все тютюнові вироби та алкоголь. Щоправда, якість це ніяк не змінить, тільки ціни злетять вище, ніж будь-коли.

ВВП за зарплати

Таке подорожчання прописано в директивах, які взяла на себе зобов'язання виконати Україна. Так, якщо зараз пачку сигарет в Україні можна купити за 27 грн, в Польщі вони будуть коштувати близько 103 грн, а в Великобританії зовсім більше 376 грн. За кілька років в Україні розмір акцизу збільшиться з 20 євро (станом на кінець минулого року) до 90 євро за тисячу цигарок. А пачка подорожчає приблизно до 90-100 грн.

Ставки на алкогольні напої також переглянуть, аби скоротити споживання спиртного в країні.

Що впливає на курс долара в Україні?

В законопроекті №6677 пропонують на кілька процентних пунктів скоротити податок на доходи фізосіб. Ще кілька років він був на рівні 15% від доходу, однак після його збільшили на 18%, при цьому практично в два рази скоротили єдиний соцвнесок. Саме ці гроші передбачені на інфраструктурні проекти, ремонт доріг, шкіл, лікарень.

Дивіться: економічні прогнози для України на 2018 рік

Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні змінять валютне законодавство.