Наступні кілька років українська економіка буде далека від стабільності. Перший удар по ринку – поступове подорожчання цигарок та алкоголю, разом із тим інфляція буде уповільнюватися, а курс долара подолає позначку в 30 гривень.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПрогнози на 2019-2021 роки
Розраховувати на отримання "дешевого" кредиту чи стабільні недержавні фонди для пенсіонерів не варто, доки рівень інфляції не знизиться до 10% на рік. Тривалий час в НБУ використовують "політику інфляційного таргетування" - облікову ставку підвищували двічі для того, щоб знизити зростання цін.
За розрахунком Кабміну, наступного року показники утримаються до 6,5%, тоді як у 2021-му можуть сповільнитися до 5,6%. Але це тільки в теорії. Дається взнаки і девальвація гривні: 31,8 грн / $ до 2021 року. Сама по собі вона не вважається суттєвою проблемою, а швидше вплив на реальні прибутки українців, котрі після перерахунку значно знизилися.
Валютні показники на 2018 рік
Приміром, наступного року середній курс долара буде на рівні 30,5 грн / $, а в 2020-м - 31,8 грн / $. За цей же період ВВП збільшиться з 3,7 до 4,6 трлн грн. У 2019 році зростання складе 3,6%, в 2020-м - 4%, в 2021-м - 6,3%.
Податки та ціни
В рамках чинної податкової політики, до європейського рівня "дотягнуть" перш за все тютюнові вироби та алкоголь. Щоправда, якість це ніяк не змінить, тільки ціни злетять вище, ніж будь-коли.
ВВП за зарплати
Таке подорожчання прописано в директивах, які взяла на себе зобов'язання виконати Україна. Так, якщо зараз пачку сигарет в Україні можна купити за 27 грн, в Польщі вони будуть коштувати близько 103 грн, а в Великобританії зовсім більше 376 грн. За кілька років в Україні розмір акцизу збільшиться з 20 євро (станом на кінець минулого року) до 90 євро за тисячу цигарок. А пачка подорожчає приблизно до 90-100 грн.
Ставки на алкогольні напої також переглянуть, аби скоротити споживання спиртного в країні.
Що впливає на курс долара в Україні?
В законопроекті №6677 пропонують на кілька процентних пунктів скоротити податок на доходи фізосіб. Ще кілька років він був на рівні 15% від доходу, однак після його збільшили на 18%, при цьому практично в два рази скоротили єдиний соцвнесок. Саме ці гроші передбачені на інфраструктурні проекти, ремонт доріг, шкіл, лікарень.
Дивіться: економічні прогнози для України на 2018 рік
Як повідомляв портал "Знай.ua", в Україні змінять валютне законодавство.