Російська Федерація зобов'язана виплатити Українї 8 з половиною мільярдів доларів. Таке рішення ухвалив Стокгольмський арбітражний суд.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПроте в Москві з цим не погодилися і виплачувати борг не планують. У відповідь на це український уряд заявив: кошти заберуть примусово. Про це пишуть українські ЗМІ.
Нинішній борг "Газпрому" перед "Нафтогазом" складається з двох частин. Зокрема, за рішенням Стокгольмського арбітражу купівлі-продажу та транзитним контрактом – 2,56 мільярда доларів й більше 6 мільярдів доларів з антимонопольними претензіями за рішенням вже українських судових інстанцій. У гривневому перерахунку сума становить понад 220 мільярдів.
Цих грошей вистачило б, щоб закрити борг перед Міжнародним валютним фондом, ще й на чай залишилося б. І Міністерство юстиції заявило, що вже реалізувало перші боргові стягнення. Почали ж з українських активів.
Таємниця виконавчого провадження не дозволяє мені називати деталі, але це корпоративні права та грошові кошти, які були на рахунках, – прокоментував Павло Петренко, міністр юстиції України.
Всього таких активів знайшли на 100 мільйонів гривень. Це менше 1% від заявленого антимонопольного боргу в 172 мільярди. Але у Мін'юсті кажуть, що це не кінець, і продовжують шукати російські гроші у вітчизняному бізнесі.
На відміну від України, в Європі "газпромівських" грошей достатньо. Російське майно фактично в кожній країні, куди "Газпром" поставляє газ. Це, як мінімум, одне стратегічне підприємство та кілька трейдерів. Найбільше таких підприємств у Німеччині, Австрії, Англії та Швейцарії.
І якщо Росія і далі буде ігнорувати виплати, Україна вимагатиме арешту російських активів та стягнення їх у свою користь. Аналогічну процедуру Мін'юст хоче застосувати і до антимонопольного боргу, визнаному тільки українськими судами. Але як переконати Європу в тому, що українська феміда справедлива і незалежна, не береться говорити жоден експерт. У Мін'юсті кажуть, що мають козир в рукаві. Який? Не розголошують.
Як повідомляв портал "Знай.uа" Міністерство юстиції України підготувало новий пакет законопроектів – "Чужих дітей не буває", які пропонують посилити відповідальність осіб, які ухиляються від сплати аліментів. Цю інформацію повідомив глава Мін'юсту Павло Петренко.