Україна залишилася практично без зброї, яка може вплинути на багатоходівочки Путіна в Азовському морі. Про це заявляють експерти в сфері геополітики.

Так, після втрати контролю над Кримським півостровом і Керченською протокою, Україна ризикує втратити Азовське море. Про це пишуть українські ЗМІ.

Експерти, і міжнародні юристи визнають: Київ мало що може зробити в такій ситуації блокади в регіоні. Керівник "Українського збройного центру" Тарас Чмут впевнений, що сил в українських прикордонників недостатньо, щоб ефективно захистити навіть 12-мильну прибережну смугу, в той час як Росія має потужний Чорноморський флот і Каспійську флотилію.

Популярні новини зараз
Закочуйте рукави – ще доведеться попрацювати: кого з українців не відпустять на пенсію у 2024 році Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках
Показати ще

У свою чергу керівник аналітичної групи "Да Вінчі" Анатолій Баронін підкреслює, що великою проблемою є підписаний в грудні 2003 року договір між Росією і Україною, згідно якого Азовське море визнано внутрішніми водами двох країн.

У цьому ж документі прописані правила для судноплавства: вільний доступ для торгових суден і заборона для іноземних військових кораблів, якщо немає узгодження обох країн. А росіяни, хоч це прямо і не зазначено в договорі, мають право оглядати судна або проводити навчання практично в будь-якій точці водойми.

Проте, в цьому ж договорі ряд експертів, політиків і юристів вбачають шлях до розв'язання кризи в Азовському морі.

"Україна повинна денонсувати всі угоди, які стосуються Азовського моря, встановити там свої внутрішні територіальні води і повідомити про це актом міжнародну морську організацію", - каже правознавець-міжнародник Володимир Василенко.

Він переконує: всі інші правові механізми, крім цього, Київ вже використав, зокрема звернувся до міжнародних судів та арбітражу ООН по морському праву.

Варто нагадати, що російське судно "Механік Погодін", яке знаходиться в українському списку санкцій, заблоковане в порту Херсона на три роки.

Нагадаємо, перевезення між Росією і Україною припинили.

Як повідомляв Знай.uа, слідом за Азовським Путін поклав око на Чорне море.

Також Знай.uа писав, Азовське море приготувало туристам страшну пастку.