Користь морепродуктів ні в кого не викликає сумніву, але насправді складна екологічна ситуація в світі робить їх досить токсичними. Про це передає 24apteka.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗасновник норвезької Спілки охорони природи еколог–активіст Курд Оддекалв вже багато років веде війну з господарствами, що вирощують лосось. Активіст вважає ситуацію з рибою в його країні катастрофічною. Некроз підшлункової залози, інфекційна анемія стали нормою для вирощеної в неволі риби.
З цим згоден і токсиколог з Франції Жером Рюззен. Він провів дослідження норвезького лосося і зробив висновок про дуже високий ступінь його забруднення. За твердженням французького токсиколога, ця риба в п'ять разів перевищує показники по шкідливості та токсичності порівняно з будь-якими іншими морепродуктами.
Вчені університету Орегони пов'язують це ще і з глобальним потеплінням, що веде до все зростаючої кількості токсинів, які накопичуються в тілі молюсків. Встановлено прямий зв'язок між підвищенням температури води в океані і збільшенням кількості домоевої кислоти. Ця отрута, яку ще називають "кислота зомбі", викликає амнезію при отруєнні молюсками. У зоні ризику – мідії, сардини, морські гребінці, креветки.
Ряд морських мешканців активно накопичують у своєму організмі ртуть. Вчені Гарвардського університету після ряду досліджень назвали "найбільш ртутних" мешканців морів: це кафельник, акула, меч-риба, королівська макрель.
Нагадаємо, яку їжу не можна розігрівати повторно.
Як повідомляв Знай.ua, як "збити" температуру без таблеток.
Також Знай.ua писав, забудьте про заколисування в транспорті: топ порад від експертів.