Михайлів день – одне з найважливіших релігійних свят у році. Його відзначають 21 листопада. Як і інші подібні торжества, воно має досить цікаву історію, і чимало різних традицій, про які ми і хочемо вам розповісти більше.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМихайлів день 2017: головні традиції свята
За традиціями на Михайлів день саме 21 листопада завершувалися всі сільські роботи, і, звичайно ж, це треба було відсвяткувати. Тому це торжество можна дійсно назвати святом, адже люди дуже пишно відзначали цю подію. Потрібно додати, що Михайлов день святкували цілий тиждень. Весь цей час люди запрошували один одного в гості і накривали стіл.
Крім цього, люди вірили, що в Михайлів день за традиціями потрібно задобрити дворового. Так називали брата домовика. В народі вважали, що якщо він піде з дому, то його місце займе біда. Задобрити його було не важко, люди просто виносили тарілку з хлібом та їжею зі святкового столу на вулицю і залишали на ніч.
Крім цього, вважалося, що в Михайлов день потрібно молитися самому архангелу. Святий не міг відмовити в допомозі 21 листопада, тому, люди традиційно в цей день ходили з ранку до церкви і просили допомоги. Але, просити у Михайла можна було не все, а тільки такі речі:
- Захисту від зла;
- зцілення від хвороб;
- захисту від бід;
- допомоги в майбутньому.
Михайлів день 2017: прикмети в свято
Якщо 21 листопада зранку буде мороз, то зима буде дуже сніжною.
Ранковий туман означатиме, що скоро потеплішає.
Якщо світанок в Михайлов день буде раніше, то скоро буде холоднеча.
Якщо на деревах залишилося мало шишок, а на дубі багато жолудів, то зима буде м'якою теплою.
Дивіться: Михайлов день. Архангел Михайло.
Нагадаємо, що Михайлов день щорічно відзначається 21 листопада. І тепер ви знаєте всі традиції і прикмети в це свято, і можете не переживати, що пропустите щось.